Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Draka Ekonieboraka

Autorzy: Dziubak Emilia, dodano Czwartek, 15 marca 2012 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Draka Ekonieboraka"
tekst: Eliza Saroma-Stępniewska, Iwona Wierzba
ilustr. Emilia Dziubak
Wydawnictwo Albus, 2012


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Pewnie zastanawiacie się, kim jest Ekonieborak? Może waszym sąsiadem? A może, nie daj Boże, to ktoś z Waszej rodziny...? Jeśli macie wątpliwości, albo dostrzegacie w sobie cechy Ekonieboraka, koniecznie przeczytajcie "Drakę...". Jej bohaterem jest kompletny gamoń, który nie ma pojęcia o oszczędzaniu i wciąż popełnia ekologiczne wykroczenia, nic sobie z tego nie robiąc.

Cudny ten Ekonieborak, widziany oczami Emilii Dziubak: kwadratowy korpus na cieniutkich nóżkach obutych w sandały (ach, te skarpety!), piękny wąs pod nosem się stroszy, a obok nieodłączny towarzysz - pies z wyłupiastymi oczkami. Jednym zdaniem – totalna ekologiczna katastrofa! No bo kto rozsądny jeździ do kiosku terenówką, wyrzuca zużyte meble do lasu albo włącza w domu wszystkie możliwe światła? No kto? I jeszcze myśli, że ujdzie mu to na sucho!

Gdy tylko Ekonieborak nagrzeszy (a zdarza mu się to notorycznie), pojawia się Profesor Sumienie. Udziela rzeczowych porad i pomaga zmienić złe nawyki. Podaje znaczące fakty, ciekawostki i robi różne obliczenia, które pomogą uświadomić czytelnikom, jakie błędy popełniają. Uczy szacunku do przyrody i zmusza do myślenia uświadamiając, że robimy krzywdę nie tylko środowisku, ale i samym sobie. Warto posłuchać dobrych rad Profesora Sumienie i własnego sumienia oczywiście też. A stąd już blisko do tego, by gruntownie zmienić swoje nastawienie do ekologii.

Autorki we wstępie życzą małym i dużym czytelnikom wspaniałej zabawy podczas czytania. Pewnie nie raz się zaśmiejecie, czytając zabawne wierszowane teksty. I nie raz zastanowicie się nad smutnym losem Ekonieboraka. Bo ta książka naprawdę daje do myślenia. Duża w tym zasługa autorek: zabawny tekst, łatwo wpadające w ucho rymy i ciekawa treść, przeplatana fenomenalnymi ilustracjami Emilii Dziubak. Czyta się i ogląda z niekłamanym zachwytem.

A kiedy już zrobicie rachunek sumienia, spróbujcie zmienić złe nawyki, by zaśpiewać razem z Ekonieborakiem finałową piosenkę. I koniecznie polećcie tę książkę znajomym Ekonieborakom!

Magdalena Świtała

link


Zobacz także:


W imieniu autorek, ilustratorki i wydawnictwa, bardzo serdecznie dziękujemy za piękną recenzję i miłe słowa.

dodał: Iwona Wierzba, Piątek, 16 marca 2012 14:02

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Żółwik
 • Ryms na Facebook
 • czaple
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • ryms w empikach
 • 12 miesięcy
 • Wróble na kuble
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej