Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Dziadek do Orzechów i Król Myszy

Autorzy: Czwartos Ignacy, dodano Poniedziałek, 21 listopada 2011 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Dziadek do Orzechów i Król Myszy"
E.T.A. Hoffman
przeł. Izabella Korsak
ilustr. Ignacy Czwartos
Wydawnictwo Axis Mundi, 2011
Seria: Biblioteczka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Klasyka odświeżona ilustracjami Ignacego Czwartosa. Książka ukazuje się w serii "Biblioteczka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej".

Informacja wydawcy:

Klasyczna opowieść E.T.A. Hoffmana "Dziadek do Orzechów i Król Myszy", z ilustracjami Ignacego Czwartosa; w tłumaczeniu bez skrótów i zmian, z objaśnieniami i wstępem Izabelli Korsak.

Zanim Alicja znalazła Krainę Czarów, a Łucja przez szafę trafiła do Narnii, już na początku XIX wieku siedmioletnia Marynia, bohaterka "Dziadka do Orzechów i Króla Myszy", poprzez rękaw wiszącego w szafie futra weszła do mrocznego świata zabawek i walczących z nimi myszy. Jeśli lubicie książki tajemnicze i pełne grozy, sięgnijcie do Hoffmannowskich opowieści.

Ernst Theodor Amadeus Hoffmann – pisarz, prekursor nurtu fantastyki i grozy, kompozytor i rysownik. Sporą część życia spędził w Polsce. Mieszkał w Warszawie w Kamienicy pod Samsonem przy ulicy Freta i tu zaprzyjaźnił się z sąsiadem, Juliusem Eduardem Hitzigiem, którego dzieci, Marię i Fritza, sportretował potem w swojej opowieści Dziadek do Orzechów i Król Myszy. Po latach, Aleksander Dumas (ojciec) zachwycony baśnią spisał ją w języku francuskim i spopularyzował w całej Europie. Z muzyką Piotra Czajkowskiego i librettem Mariusa Petipy stała się jednym z najpopularniejszych baletów świata. Hoffmann przeszedł do historii również jako miłośnik kotów. Jego bliskim przyjacielem, wylegującym się na pulpicie do pisania, któremu – jak opowiadał – zgłaskiwał iskry z sierści, był kot Murr.

Ignacy Czwartos - malarz, ilustrator, urodził się w 1966 roku w Kielcach. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1995 roku współtworzył Stowarzyszenie i galerię OTWARTA PRACOWNIA. Oprócz malarstwa, zajmuje się ilustracją prasową i książkową. Ilustrował m.in, dla "Świerszczyka", "Przekroju (w latach 2000-2002), "Gazety Wyborczej” ("Duży Format", "Wysokie Obcasy"), "Charakterów", "Psychologii w szkole", "Rzeczpospolitej". Mieszka i pracuje w Krakowie. Ma trzech synów. Artysta najchętniej pracuje w ciszy, gdy dzieci (Wicek i Staś) wychodzą do szkoły, a najmłodszy synek (Józio) do przedszkola.

link


Zobacz także:


Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • Żółwik
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO
 • 12 miesięcy
 • Wróble na kuble
 • czaple
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Ryms na Facebook