Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Przygody Tintina

Autorzy: , dodano Wtorek, 15 listopada 2011 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Przygody Tintina": "Klejnoty Bianki Castafiore", "Lot 714 do Sydney", "Tintin i Picarosi", oraz "Tintin i alph-art"
tekst i rysunki: Herge
Wydawnictwo Egmont, 2011

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Znacie Tintina - legendarnego belgijskiego bohatera komiksowego? "Przygody Tintina" to jeden z najsłynniejszych komiksów przygodowych w historii świata, którego twórca, Hergé, jest uważany za niedoścignionego mistrza albumów sensacyjnych.

Informacja wydawcy:

Głównym bohaterem serii jest malutkiego wzrostu redaktor-detektyw, który razem ze swym psem Milusiem wciąż wplątuje się w skomplikowane awantury, prowadzące go w najdalsze rejony świata.

"Tintin" był rewolucyjnym wydarzeniem dla świata komiksów. Hergé wynalazł styl „czystej linii”, wyrażający się zastosowaniem wyraźnego, czarnego konturu bez odcieni. Jeśli używano kolorów, były nasycone i w jednym bloku. Styl ten znalazł wielu naśladowców i zwolenników w całej Europie. Pierwszy album o przygodach Tintina ukazał się w roku 1930 i nosił tytuł: "Tintin w krainie Sowietów".

Każdego roku jest sprzedawanych ponad 2 miliony egzemplarzy Tintina. Albumy są publikowane w 80 językach. Do dziś sprzedano na świecie ponad 230 milionów egzemplarzy, a zainteresowanie serią nie maleje.

Najnowszy tom seledynowy zawiera 4 tomy wydania oryginalnego: "Klejnoty Bianki Castafiore", "Lot 714 do Sydney", "Tintin i Picarosi", oraz "Tintin i alph-art". Tintin, reporter i detektyw-amator, przeżywa kolejne niewiarygodne przygody. Pomaga odnaleźć klejnoty śpiewaczki operowej, Bianki Castafiore, która zatrzymała się z kilkudniową wizytą u kapitana Baryłki. Następnie wyrusza razem z profesorem Lakmusem i kapitanem Baryłką do Sydney na Międzynarodowy Kongres Astronautów. Jednak samolot, którym podróżują, zostaje porwany. Przyjaciele muszą znaleźć sposób, by wydostać się z tajemniczej wyspy. Kolejny przystanek to Ameryka Południowa, w której Tintin pomoże w obaleniu dyktatury generała Tapioki.

Album pt. "Tintin i alph-art" jest ostatnią, niedokończoną opowieścią, jaką pozostawił Hergé. Składa się ze szkiców wykonanych ołówkiem i dialogów spisanych osobno w takiej formie, jakiej używa się przy pisaniu sztuk teatralnych. Towarzyszą im krótkie opisy akcji, ale tylko w miejscach, w których były potrzebne dla ułatwienia odbioru lektury.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • OKO
 • Lato Adeli
 • ryms w empikach
 • Amelia i Kuba
 • Plasterek
 • Ryms na Facebook
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Wróble na kuble