Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Po Nieostrzyżonej Stronie Górki

Autorzy: , dodano Piątek, 4 listopada 2011 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Po Nieostrzyżonej Stronie Górki"
Aleksandra Paprota
oprac. graf., ilustracje: Zbigniew Karaszewski
Wydawnictwo Alegoria, 2011


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Być może Wasze dzieci nie znają jeszcze Zegaryjek, Jęczydełek, Szukajek czy Wierszykletek, może nie wiedzą co to "smutnik". Z tą książką pobawią się słowami, mogą też ją uzupełniać własną twórczością.

Informacja wydawcy:

Dużo bliżej niż za siedmioma morzami i za siedmioma górami, Po Nieostrzyżonej Stronie Górki mieszkają różne dziwne stworzenia… Każde dziecko słyszało oczywiście o wróżkach, ale kto wie o tym, że gdzieś, być może całkiem niedaleko, mieszka kolejna z nich, a ponadto Zegaryjki, Kręciki, Jęczydełka, Szukajki, Cięciowłosy, Rodzipomysły? Zresztą to tylko niektórzy spośród licznej gromady mieszkańców pewnej tajemniczej krainy. Jak żyją i czym się zajmują, może się dowiedzieć każdy, kto weźmie do ręki tę przepięknie ilustrowaną książkę i ruszy szlakiem przygody.

To książka, którą nie tylko się czyta. To książka, którą mały czytelnik może współtworzyć, pisząc i rysując, a w ten sposób rozwijając wyobraźnię i kreatywność.

link

Jest to książka pełna magii, ale nie znajdziecie w niej złych czarnoksiężników ani potworów. Jej bohaterów najlepiej opisać często pojawiającym się w książce słowem „stworzonka”. Bo rzeczywiście są to w większości istotki małe i nieszkodliwe. Czasem pojawiają się bohaterowie niesforni lub nieco złośliwi, ale ostatecznie nikomu krzywda się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, często pojawia się temat wzajemnego niesienia sobie pomocy.

Oprócz tego pozytywnego przesłania najważniejszą, moim zdaniem, cechą tej książki jest interaktywność. Czytelnikowi pozostawione jest duże pole do wyrażania własnych wyobrażeń tej magicznej krainy.

dodał: Nerilka, Niedziela, 1 stycznia 2012 20:09

Jak wyglądają szare bidulki? Jakie lekarstwo zaaplikować niezapominajkom, które nagle stały się złe na cały świat? I co znalazły szukajki? Tego wszystkiego... nie dowiecie się z tej książki - sami musicie to wymyślić!
"Po Nieostrzyżonej Stronie Górki" to pozycja obowiązkowa dla osób ceniących moc wyobraźni - dzieci będą zachwycone pogodnymi historyjkami o niezwykłych stworzeniach, a nade wszystko - zachwycą się własną przemianą we współtwórcę magicznego świata.

dodał: Marta, Wtorek, 3 stycznia 2012 19:08

To z pozoru zwykła książeczka z opowiadaniami dla dzieci. I choć bardzo kolorowa i wesoła okładka zachęta do zerknięcia w głąb książki, nie spodziewamy się niczego wyjątkowego.

Tymczasem już na pierwszej stronie kryje się... niespodzianka. Gdyż nasz maluch może, a raczej będzie na pewno współautorem książeczki. Bowiem w treści kryje się mnóstwo różnych zadań dla czytelnika.

Na początek musimy wymyślić imię leśnej wróżki, która mieszka w chatce na największym wzgórzu i wpisać je w odpowiednio zaznaczone miejsce. Potem mamy okazję również wymyślić jak wygląda, opisać ją a nawet narysować. Takich zadań jest naprawdę mnóstwo. Jedne mniej inne bardziej wymagają od naszych dzieci ruszenia wyobraźnią. Dzięki nim dzieci mogą wykazać się kreatywnością np. rysując jak wygląda dróżka do ich marzeń.

Podobają mi się również zadania na przykład do napisania opowiadań lub rysowania postaci na szarym i kolorowym tle, by sprawdzić, które będą wyglądały weselej. Nasze dzieci na pewno nie będą się przy tym nudzić.

Oprócz tego w książce jest zbiór różnych opowiadań, których bohaterami są wyżej wymieniona leśna wróżka, echo , bidulki itp. Każda historia przenosi nas w wyimaginowany świat, w którym wszystko może się zdarzyć. To książka pełna fantazji i magii. Absolutnie nie nadaje się dla osób mocna stąpających po ziemi. Tutaj musimy dać ponieść się fantazji. Wszystko po to, by zaprzyjaźnić się mieszkańcami nieostrzyżonej strony górki :)

dodał: Ania mama Alicji - ksiazeczki-, Czwartek, 19 stycznia 2012 00:16

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Amelia i Kuba
 • Wróble na kuble
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Lato Adeli
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • ryms w empikach
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Arctic
 • Ryms na Facebook
 • Plasterek