Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Aoki

Autorzy: , dodano Czwartek, 3 listopada 2011 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Aoki"
Annelore Parot
przeł. Dorota Hartwich
Wydawnictwo Format, 2011

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Druga z książek o japońskich laleczkach kokeshi - tym razem bohaterką jest strojnisia Aoki.

Informacja wydawcy:

"Aoki" to druga – obok "Yumi" – książka, którą Wydawnictwo Format wydaje w serii "Strony Świata".

Aoki (uznana za najbardziej kawai, czyli śliczną i największą strojnisię wśród wszystkich tradycyjnych japońskich laleczek kokeshi) zabiera małych czytelników do Tokio. W stolicy Japonii Aoki spędzi dzień pełen przygód i niespodzianek, który przyniesie jej – jak to bywa w świecie kokeshi – mnóstwo wrażeń, dużo śmiechu, ale i wzruszeń.

Książka – jak w przypadku pierwszej części serii – jest interaktywna: zawiera zabawy pozwalające rozwijać spostrzegawczość, pobudza ciekawość i wyobraźnię. Publikację wyróżnia oryginalność i wysmakowanie projektu graficznego. Uwaga! Książkę można oglądać nawet przy zgaszonym świetle!

link


Zobacz także:


Gdy chcę kupić książkę dla dziecka zazwyczaj zwracam uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą jest tytuł i szata graficzna. Wiadomo, że gdy dziecko jest małe to ilustracje głównie przyciągają jego uwagę. Potem chcę, by książka dotyczyła tematu, który interesuje moją córkę, a na końcu czytam choć fragment by się upewnić, że to jest właśnie to czego szukałam.

W przypadku tej książki, gdybym nie miała możliwości zajrzeć do środka, pewnie nawet nie zwróciłabym na nią uwagi. Tytuł nic mi nie mówił, a okładka choć naprawdę ładna nie zachęciłaby mnie do kupna. Zaglądając do środka zobaczyłam ciemne ilustracje pełne japońskich rysunków. I pomyślałam, że to również nie dla mnie.

Ale jak widać, czasem warto się zatrzymać i przyjrzeć dokładniej, bo potem można bardzo żałować.

Teraz przeczytałam tą książkę całą, kilkakrotnie i jestem zachwycona. Choć na pierwszy rzut oka wydawała mi się mało atrakcyjna, tak po przeczytaniu uważam, że jest rewelacyjna.

Jest to historia małej drewnianej laleczki, która wybrała się w podróż do przyjaciółki. Ale to nie jest takie zwykłe opowiadanie, które wystarczy przeczytać i książkę uważa się za "zaliczoną". Ta książka żyje, uczy, nakłania do myślenia. Do niej się wraca, bo czytanie jej to po prostu świetna zabawa.

Podczas wycieczki dziewczynki dziecko ma za zadanie pomóc jej spakować walizkę lub odgadnąć gdzie wśród tłumu stoi przyjaciółka Aoki. Książka ma liczne okienka, które mały czytelnik może otwierać i poznawać ich zawartość. Są też słowa w języku japońskim wraz z tłumaczeniem, co również stanowi ciekawostkę dla malucha.

Teraz, gdy wiem jak ciekawa jest ta książeczka, już nie straszne są dla mnie ciemne ilustracje w japońskim stylu. Teraz to jest zaletą tej książki a nie jej wadą.

Ta książka uczy dziecko spostrzegawczości i rozbudza ciekawość świata. Sprawia, że maluch przegląda ją z zapartym tchem i chętnie aktywnie uczestniczy podczas jej czytania.

Dodam jeszcze, że książka jest naprawdę solidnie wykonana. Kartki są grube i śliskie. Całość jest szyta a nie klejona. Okładka gruba i miękka.

Książka bardzo mi się podoba. Razem z córką chętnie do niej wracamy i świetnie się przy niej bawimy. Dzięki niej, mam straszną ochotę poznać także pierwszą część z serii Strony Świata - Yumi. I na pewno prędzej czy później po nią sięgniemy, bo uważam, że naprawdę warto.

dodał: Marta mama Nikusia, Czwartek, 22 grudnia 2011 00:40

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • ryms w empikach
 • czaple
 • Żółwik
 • 12 miesięcy
 • Ryms na Facebook
 • Arctic
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO
 • Lato Adeli
 • Wróble na kuble