Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Król liter. Litery drukowane

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 21 stycznia 2013 | kategoria: Nowości, Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Król liter. Litery drukowane"
Eveline Hasler
ilustr. Christine Sormann
przeł. Maria Borzęcka
Wydawnictwo Hokus-Pokus, 2012


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Maks ma kłopoty z pisaniem. Jego zeszyt jest pełen błędów, kleksów, a nawet dziur. Chłopiec jest smutny z tego powodu, ale we śnie z pomocą przychodzi do niego król liter i i jego świta. Litery, bawiąc się z Maksem, uczą go alfabetu, a magiczne pióro podarowane przez króla sprawia, że chłopiec zaczyna pisać pięknie!

"Król liter" to zachęta dla tych dzieci, którym brak zapału do nauki samodzielnego pisania. Eveline Hasler w prosty sposób pokazuje, że czytanie i pisanie może sprawiać przyjemność. Trzeba tylko zaprzyjaźnić się z królem liter!

Krótko uczyłam w szkole podstawowej. Doświadczyłam, że niełatwo jest wprowadzić dziecko w świat liter. Ale także – że to zadanie może być źródłem wielkiej satysfakcji. Litery to wspaniały materiał, z którego można tworzyć różne światy. Jeśli umie się dzieciom pokazać litery jak w historii „Król liter”, to chętniej się uczą, bo sprawia im to radość.

Eveline Hasler

Opowiadania - "Król liter. Litery drukowane" i "Król liter. Litery pisane" - zostały napisane w latach 80., w Polsce ukażą się po raz pierwszy dzięki Wydawnictwu Hokus-Pokus. Patronem medialnym książki jest "Ryms".

O autorkach:

 

"Pisarz nie tylko stawia słowa jedne obok drugich, ale identyfikuje się z tym, co pisze, swoją osobą, skalą wartości, swymi snami i nadziejami”. Ta maksyma stoi u początku wszystkich książek szwajcarskiej pisarki. Także dla dzieci. Przepełnione ciepłem, miłością dalekie są od intelektualnych, wydumanych fabuł.

Maria Borzęcka, tłumaczka

Eveline Hasler – (ur. 1933 r.) szwajcarska pisarka. Studiowała psychologię i historię na Uniwersytecie we Fryburgu. Pracowała jako nauczycielka w Sankt Gallen. Debiutowała w 1962 roku jako pisarka dla dzieci i młodzieży. Dwukrotnie została wpisana na Listę Honorową im. Hansa Christiana Andersena (w 1968 i 1976 roku). Otrzymała Szwajcarską Nagrodę w Dziedzinie Książki Młodzieżowej (1978 r.). W swoim dorobku, obok wielu książek dla dzieci, ma też powieści dla dorosłych, za które była wielokrotnie nagradzana.

Christine Sormann – (ur. 1949 r.) malarka pochodząca z Grazu w Austrii, gdzie do dziś mieszka i tworzy. Od 1991 roku ilustruje książki dla dzieci. W 1995 roku otrzymała austriacką nagrodę w kategorii Książki dla Dzieci i Młodzieży za ilustracje.

link


Zobacz także:


Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Arctic
 • Ryms na Facebook
 • Wróble na kuble
 • ryms w empikach
 • Lato Adeli
 • 12 miesięcy
 • Żółwik
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • czaple
 • OKO
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej