Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Alicja w krainie czarów

Autorzy: , dodano Wtorek, 9 sierpnia 2011 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

 

"Alicja w krainie czarów"
Lewis Carroll
ilustr. Zdenko Bašić
przeł. Bogusława Kaniewska
Wydawnictwo Wilga, 2011

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Historia Alicji opowiedziana na nowo, przystępnie dla najmłodszych, dynamicznie zilustrowana przez chorwackiego grafika.

Informacja wydawcy:

"Alicja w Krainie Czarów" na podstawie oryginału Lewisa Carrolla - historia opowiedziana przez Bogumiłę Kaniewską.

Pewnego sennego, gorącego popołudnia nad brzegiem rzeki mała Alicja z niedowierzaniem ujrzała białego królika wskakującego do swojej norki. W kieszonce kamizelki Królik miał zegarek na łańcuszku.

A to niezwykłe! Pobiegała za nim. I wtem… znalazła się w Krainie Czarów, gdzie nic nie jest przewidywalne, a wszystko może się zdarzyć.

Każda kolejna strona książki, pięknej jak album malarski, to nowe doświadczenie Alicji z nieistniejącego świata. Dodatkowo jest tam mnóstwo zaskakująco ukrytych niespodzianek: tajemne drzwi, niezwykłe medaliony, listy, wskazówki, przestrogi oraz nagle znikający i pojawiający się Kot z Cheshire, który uśmiecha się niewiadomo dlaczego.

Jest też książka w książce. "Kto jest kim w Krainie Czarów" przedstawi najważniejsze postaci: Kapelusznika, Zająca Marcowego, Królową Kier, Susła i innych. A także ważne fakty-niefakty, rady-nierady. Nie ma tu mapy, bo w tej krainie nic nie znajduje się tam, gdzie powinno.

Opowieść o ukrytym świecie Alicji na podstawie klasycznej historii to nowe i wyjątkowe podejście do dziecięcej literatury. To pierwsze spotkanie z bohaterką, która powróci do czytelnika jeszcze wielokrotnie w przyszłości. Format książki narzuca sposób jej czytania, zaskakujące elementy wymagają ich otwarcia i zbadania, a wszystko to zachęca do zagłębienie się w opowieści. Wzbogaca treść i pokazuje drogę do Krainy Czarów. Niezwykłe, dynamiczne ilustracje chorwackiego rysownika Zdenka Bašića zmuszają do przyjrzenia się każdemu detalowi obrazu. Jego magiczny świat wciąga, a portret Alicji nie może być inny.

Autorzy:

Prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, wykładowca UAM w Poznaniu, badaczka współczesnych form narracyjnych, wybitna tłumaczka prozy dziecięcej, znawczyni twórczości Lewisa Carrolla. Spośród przełożonych książek najbardziej ceni swoje przekłady literatury dla dzieci, wśród których znajdują się: „Alicja w Krainie Czarów. Po drugiej stronie lustra", „Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett, cykl o „Emilce ze Srebrnego Nowiu" Lucy Maud Montgomery.

Zdenko Bašić (ur. 1980) chorwacki grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu, zdobywca wielu nagród artystycznych. Specjalizuje się w ilustrowaniu prasy i książek dziecięcych. Jest kostiumologiem i scenografem w Teatrze Merlina w Zagrzebiu.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • 12 miesięcy
 • OKO
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • czaple
 • Żółwik
 • Arctic
 • ryms w empikach
 • Lato Adeli
 • Ryms na Facebook
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble