Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Pojazdy i nie tylko

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 5 września 2011 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Pojazdy i nie tylko. Z notatnika młodego podróżnika"
Katarzyna Węgierek
ilustr. Ryszard Niedzielski
Wydawnictwo Widnokrąg, 2011


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

W ofercie wydawniczej ostatnich lat przybywa ciekawych książek edukacyjnych: popularnonaukowych, przewodników, encyklopedii przeznaczonych dla najmłodszych. Są to publikacje rzetelnie i interesująco napisane, coraz częściej przez rodzimych autorów, do tego nęcą młodego czytelnika staranną, niebanalną szatą graficzną.

Jedną z takich propozycji jest książka "Pojazdy i nie tylko. Z notatnika młodego podróżnika" Katarzyny Węgierek, zilustrowana przez Ryszarda Niedzielskiego. Już oprawa tego nietypowego przewodnika przypomina prywatny notes - kartki nie są klejone, ani szyte, tylko spięte przez spiralę. A w środku mali miłośnicy wszelkiej maści pojazdów razem z bohaterem książki Tomkiem przyjrzą się niezwykłym pojazdom świata. Tomek ma to szczęście, że razem z rodzicami wyrusza w czteromiesięczną podróż do Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej! Życiowe marzenie dla niektórych:) Tomek uwielbia samochody i nie tylko samochody tak bardzo, że w przyszłości chce zostać ich konstruktorem. Nie dziwi więc jego zamiar opisania pojazdów - aut, statków, łodzi, pociągów i bardziej nietypowych środków transportu, które zobaczy w podróży. Dzięki niemu poznacie m.in. japoński superszybki "pociąg - pościg", wietnamskie łodzie pływające po Mekongu, które służą jako mieszkania i transport towarów, indonezyjską motorikszę, czyli zabudowany skuter, pięknie zdobione pakistańskie cieżarówki, prostą dwukółkę ciągniętą przez osły w Maroku, kolej transandyjską w Peru przewożącą towary wysoko w górach. Jest też nasz polski akcent: autobus Solaris :)

Ksiażka składa się z kilkunastu rozdziałów, każdy ma formę pamiętnika, w którym Tomek relacjonuje pobyt w danym kraju i opowiada o charakterystycznym pojeździe, przytacza ciekawostki, ale też wspomina przy okazji o obyczajach mieszkańców, potrawach, zabawkach czy instrumentach. Wszystkie opisywane pojazdy są pokazane na ilustracjach, szkicach, dodatkowo na fotografiach. Ale to nie wszystko: jako że to notatnik - można w nim malować, rysować, ozdabiać, uzupełniać. Oprócz zadań manualnych w rozdziałach znajdziecie quizy, a jeśli odpowiedź będzie sprawiała problem, to znajdziecie ją pod pytaniem wydrukowaną odwróconą czcionką.

Niebanalny, pełen ciekawostek, interaktywny przewodnik dla małych "samochodziarzy", przyszłych kierowców i podróżników.

Ewa Skibińska 

link


Zobacz także:


Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • ryms w empikach
 • OKO
 • 12 miesięcy
 • Żółwik
 • Lato Adeli
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Arctic
 • czaple
 • Ryms na Facebook