Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Tato, a dlaczego?

Autorzy: , dodano Piątek, 15 kwietnia 2011 | kategoria: Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Tato, a dlaczego?"
Wojciech Mikołuszko
ilustr. Tomasz Samojlik
Wydawnictwo Multico, 2010

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Poradnik dla ciekawskich dzieci i rodziców zamęczanych pytaniami typu czy krab myśli albo dlaczego bekamy:)

Informacja wydawcy:

„Tato, a dlaczego chrupki w mleku się przyciągają?”, „Jak tworzy się kurz?”, „Skąd się bierze deszcz?”, „Jak działa szczepionka?”, „Co jedzą mrówki?” - zapewne słyszysz setki takich i podobnych, piekielnie trudnych pytań.

Świetnie! Twoje dziecko jest ciekawe świata. Ale czy wiesz, co mu odpowiedzieć? Oto książka, która Ci pomoże. Znajdziesz w niej odpowiedzi na 50 ważnych pytań.

Autor – ceniony dziennikarz naukowy, a zarazem ojciec dwójki bohaterów książki – znalazł rozwiązanie wielu trudnych zagadek. Zawiłe problemy wyjaśnił w niezwykle barwny, dowcipny, a przy tym prosty sposób. Zabawne rysunki, ilustrujące każdą z odpowiedzi, pomogą dziecku zrozumieć istotę problemu. Sprawią mu też wiele radości i pobudzą jego ciekawość.

Spis treści: I po co komu ta książka?, Jak tworzy się kurz?, Dlaczego bekamy?, Po co bobry ścinają drzewa?, Skąd się w pupie biorą bąki?, Dlaczego chrupki w mleku się przyciągają?, Skąd się bierze deszcz?, Dlaczego chmury są od spodu płaskie?, Jak szybko rosną drożdże?, Dlaczego balon przykleja się do sufitu?, A włosy do balonu?, Dlaczego fale radiowe to fale?, Po co nam gęsia skórka?, Czy gry komputerowe są niezdrowe?, Dlaczego kiedy mówimy, nie możemy oddychać?, Co by się stało, gdyby połamał się język?, Skąd w górach tyle kamieni?, Po co są komary?, Co wytwarza krew w człowieku?, Jak liście odpadają z drzew?, Dlaczego starym ludziom siwieją włosy?, Co komu po martwym drzewie w lesie?, Dlaczego miód jest zdrowy?, Co jedzą mrówki?, Czy nasiona oddychają?, Po co obrączkuje się ptaki?, Co trzaska w ogniu?, Gdzie osy zimują?, Z czego zrobione są paznokcie?, Dlaczego nie da się dojść do tęczy?, Dlaczego ryby nie zamarzają pod lodem?, Dlaczego rosiczki jedzą owady?, Jak chruściki budują swoje domki?, Dlaczego wszystko stygnie?, Dlaczego ta sama woda dla nóg jest gorąca, a dla rąk ciepła?, Jak działa szczepionka?, Dlaczego płatki śniegu wyglądają jak gwiazdki?, Czy krab myśli?, Czy ważki gryzą?, Dlaczego musimy pić?, Po co zimą jeździć do lasu?, Dlaczego po zimie jest lato, a potem znowu zima?, Skąd się biorą zmarszczki?, Co robią promienie rentgenowskie?, Dlaczego wszyscy są z obu stron tacy sami?, Jak powstaje echo?, Dlaczego ptaki lecą tak razem?, Po co oku jest źrenica?, Dlaczego ptaki zderzają się z przedszkolami?, Dlaczego klej klei?, Co to są siniaki?, Po co jest wszystko?, Skąd to wszystko wiadomo?

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • czaple
 • Lato Adeli
 • Arctic
 • Żółwik
 • ryms w empikach
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Wróble na kuble
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • 12 miesięcy