Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Kubuś idzie do przedszkola

Autorzy: , dodano Czwartek, 12 maja 2011 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Kubuś idzie do przedszkola"
"Kubuś będzie miał braciszka"
"Kubuś ma siostrzyczkę"
Vilma Costetti
ilustr. Monica Rinaldiniprzeł. Ksenia Zawanowska
Wydawnictwo Czarna Owieczka, 2011


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Na serię o Kubusiu składają się trzy książki: "Kubuś idzie do przedszkola", "Kubuś będzie miał braciszka", "Kubuś ma siostrzyczkę". Przydatne, gdy chcemy porozmawiać z dzieckiem o nowych sytuacjach i emocjach.

Infromacja wydawcy:

„Wyobraź sobie, że jesteś wściekła na kolegę, koleżankę, itp. i potrafisz to powiedzieć tak, że on cię rozumie i nie odbiera twoich słów jako ataku. Albo wyobraź sobie, że kolega czy koleżanka robi ci wyrzuty, a ty zamiast czuć się urażona, rozumiesz, czego on potrzebuje.” Tak brzmią podstawy efektywnej komunikacji, dzięki której wszyscy mogą zyskać i w której potrzeby wszystkich uczestników maja swoją wartość. Komunikacja ta odwołuje się do empatii i zrozumienia, a nie do rywalizacji i rozstrzygania, kto ma rację.

Książeczki o Kubusiu odwołują się do znanej metody "Porozumienie bez Przemocy", której twórcą jest światowej sławy mediator Marshall B. Rosenberg.
Metoda ta w rozwiązywaniu konfliktów odwołuje się do takich pojęć jak: język żyrafy (język miłości i empatii) oraz język szakala (język nienawiści i agresji).
Książeczki o Kubusiu pokazują, jak w codziennych kontaktach  posługiwać się językiem żyrafy, a nie językiem szakala. Mały chłopiec Kubuś uczy się rozpoznawać własne uczucia i potrzeby, i w łagodny sposób rozmawiać o nich, nawet kiedy jest bardzo niezadowolony z pojawienia się na świecie młodszej siostrzyczki Mai, czy faktu, że w przedszkolu musi zostać bez mamy i taty.

"Kubuś idzie do przedszkola" - dzisiaj pierwszy dzień Kubusia w przedszkolu. Chłopiec jest jednocześnie zaciekawiony i przestraszony.  Dlaczego musi iść do przedszkola?! Sam w domu świetnie się bawi! … prawda, tam są nowe zabawki… a co jeśli mama po niego nie przyjdzie? Dzięki pani, Kubuś krok po kroku uczy się rozpoznawać swoje uczucia i poznaje odpowiedzi na nurtujące go pytania. Z czasem zaczyna czerpać radość z nowego doświadczenia.

"Kubuś będzie miał braciszka" - rodzice mają dla Kubusia niespodziankę: będzie miał braciszka! Kubusia przepełniają najróżniejsze uczucia i emocje. Przez długie miesiące oczekiwania mama i tata są cały czas blisko niego i pomagają mu rozpoznawać kłębiące się w nim uczucia.

"Kubuś ma siostrzyczkę" - w domu Kubusia pojawia się siostrzyczka. Kubuś musi sobie poradzić w nowej sytuacji. Targają nim rozmaite uczucia i emocje, między innymi zazdrość i poczucie opuszczenia. Dzięki pomocy mamy i taty Kubuś próbuje sobie poradzić z nową sytuacją.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Wróble na kuble
 • czaple
 • Arctic
 • OKO
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Żółwik
 • Lato Adeli
 • 12 miesięcy
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • ryms w empikach
 • Ryms na Facebook