Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Hania Humorek

Autorzy: , dodano Piątek, 28 stycznia 2011 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Hania Humorek"
"Hania Humorek zostaje gwiazdą"
"Hania Humorek ratuje świat"
"Hania Humorek przepowiada przyszłość"
Megan McDonald
ilustr. Peter Reynolds
przeł. Aldona Możdżyńska
Wydawnictwo Egmont, 2011


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Seria o niesfornej trzecioklasistce, jej humorkach, pasjach, marzeniach i przygodach. Chłopcy mają Koszmarnego Karolka, a dziewczynki może zaprzyjaźnią się z Hanią?

Informacja wydawcy:

Seria książek o Hani Humorek podbiła serca małych i dużych czytelników, zniknęła jednak szybko z księgarskich półek. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarówno księgarzy jak i czytelników wydawnictwo Egmont w styczniu wznawia pierwsze 4 tomy serii. A już wkrótce na rynku pojawią się niepublikowane dotąd nowe części o nieszablonowych przygodach Hani Humorek i jej rodziny. Seria pojawi się w odświeżonej szacie graficznej, która z pewnością przyciągnie wzrok małych czytelników.

Kim jest Hania Humorek? Hania Humorek to niesforna trzecioklasistka z ogromną wyobraźnią, zadziornym charakterkiem, mnóstwem energii i tysiącem pomysłów na minutę. Ma różne humorki: paskudne humorki, świetne humorki, po prostu humorki na każdą okazję. Hania jest typem kolekcjonerki, jak większość dzieci, a jej kolekcje są niezwykle oryginalne – na przykład plasterki opatrunkowe, strupki i „stoliczki” z pudełek od pizzy.... Kiedy Hania w coś się angażuje, to robi to całym sercem – raz chce zostać dziennikarką, innym razem lekarzem, wróżką albo po prostu kimś bardzo sławnym.

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z Hanią Humorek? Książki o Hani są pełne humoru. Język, jakimi są napisane, jest prosty, ale autorka nie traktuje swoich małych czytelników pobłażliwie. Jej książki są inteligentne i zdecydowanie pozbawione nachalnej dydaktyki, choć każda na swój sposób mówi o rzeczach ważnych – o trosce o środowisko, ochronie słabszych, prawdziwej przyjaźni, historii swojego kraju, rozwijaniu zainteresowań i spełnianiu marzeń itd. Dodatkową zaletą serii są świetne ilustracje o bardzo charakterystycznej kresce. 

Książki przeznaczone są głównie dla dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej do samodzielnego czytania lub spędzania niestandardowych wieczorów przy lekturze z rodzicami, dziadkami a nawet starszym rodzeństwem i rozmowach o wspólnych wrażeniach.

Kilka słów o treści:

"Hania Humorek" - paskudne humorki, świetne humorki, a nawet humorki, które towarzyszą rozpoczęciu roku szkolnego – Hania zna je wszystkie! Ale kiedy nowy nauczyciel zadaje klasie pracę domową, która polega na zrobieniu wyklejanki pod tytułem „To ja”, Hania przy tym tyle zabawy, że prawie zapomina o swoich humorkach! Poznajcie Hanię, jej młodszego braciszka, Smrodka, najbliższego przyjaciela, Ryśka, i utrapionego Franka Perełkę. Na pewno ich przygody wprawią was w świetny humorek!

"Hania Humorek ratuje świat" -  co by się stało ze światem, gdyby nie Hania Humorek? Na lekcji o środowisku Hania z przerażeniem dowiaduje się o niszczeniu lasów równikowych i o zagrożonych gatunkach zwierząt, które żyją również na jej podwórku – już nie wspominając o okropnych zwyczajach własnej rodziny, która nie zbiera surowców wtórnych. Hania Humorek, która nigdy nie zasypia gruszek w popiele, bierze się do dzieła!

"Hania Humorek zostaje gwiazdą" -  Hania ma humorek w sam raz na sławę! Dobre humorki, złe humorki, humorki, których powodem jest Julka Wróbel – Hania ma humorek na każdą okazję! Tym razem Hania Humorek zazdrości Julce Wróbel zdjęcia na pierwszej stronie gazety. Próbuje więc na różne sposoby także zdobyć sławę. Ale wszystkie jej wysiłki kończą się tym, że staje się jeszcze bardziej „niesławna”.

"Hania humorek przepowiada przyszłość" - Hania Humorek ma humorki na każdą okazję, a teraz udowodni to jej czarodziejski pierścień! Pierścień Hani ma niezwykła moc, dzięki której Hania może przepowiadać przyszłość, a jej przepowiednie są tak zadziwiające, że wszyscy zaczynają wierzyć, iż Hania jest prawdziwą wróżką. Według słów Madame H., (H jak Humorek) odnajdzie się maskotka Klubu Siusiającej Ropuchy. Hania dostanie upragnioną naklejkę z trójkolorową flagą za dyktando napisane na szóstkę z plusem, a jej nauczyciel sprawi sobie nowe okulary, bo się zakocha.

Wkrotce ukażą się: "Doktor Hania Humorek", "Hania Humorek ogłasza niepodległość", "W osiem i pół dnia dookoła świata", "Hania Humorek mały detektyw", "Hania Humorek idzie na studia".

link

Uwielbiam książki o Hani Humorek, nadają się dla każdego. Mam pierwsze siedem tomów. Pytanie - kiedy wyjdźie "Hania Humorek idzie na studia" i "Hania Humorek mały detektyw"? Z niecierpliwością czekam;-). Pozdrawiam.

dodał: tereska5432, Czwartek, 31 marca 2011 17:28

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • OKO
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • 12 miesięcy
 • Ryms na Facebook
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Żółwik
 • czaple
 • ryms w empikach
 • Wróble na kuble