Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

The girl in the castle inside the museum

Autorzy: , dodano Środa, 5 stycznia 2011 | kategoria: Obce strony, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"The girl in the castle inside the museum"
Kate Bernheimer
ilustr. Nicoletta Ceccoli
Wydawnictwo Schwartz & Wade Books NY, 2007

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Była sobie mała dziewczynka, która mieszkała w zamku. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zamek ten znajdował się… w muzeum! A był on niezwykle piękny, otoczony fosą, przy ulicach paliły się latarnie, wokół wznosiły się różnej wielkości wieżyczki. Ta rozległa budowla tętni życiem: słychać muzykę, ożywają zabawki, w powietrzu unoszą się przedziwne stworzenia. Dziewczynka często czuje się samotna, zwłaszcza wtedy, kiedy dzieci, odwiedzające muzeum, idą już do domu. Jej ulubionym miejscem, w którym często przesiaduje, jest jedna z wież. Tam dziewczynka oddaje się marzeniom, tam też śni o chłopcu, mieszkającym w wielkim lesie. Po prostu, mała dziewczynka tęskni za towarzystwem. Jest pewien sposób, dzięki któremu czytelnicy sprawią, że to dziecko nie będzie czuło się samotne pośród murów warowni. A jaki? Tego dowiecie się z ostatnich stron tej magicznej opowieści.

Trudno jednoznacznie zaklasyfikować tę baśń. Autorce udało się stworzyć specyficzny klimat, trochę przypominający innych klasyków literatury dziecięcej: „Alicję w Krainie Czarów”, „Małego Księcia” czy nawet „Niekończącą się historię”. Całostronicowe, kolorowe ilustracje przenoszą nas w niezwykły świat z pogranicza snu, magii i fantastyki. Niczym nieskrępowana wyobraźnia ilustratorki pozwala wrócić do dziecięcych marzeń, gdzie wszystko było możliwe: zabawki potrafiły same się poruszać, a wymyślony świat był po prostu przyjazny i piękny. Jestem pewna, że po przeczytaniu tej książki nadal będziecie do niej wracać, ponieważ nie da się zapomnieć tej czarodziejskiej historii.

Kate Bernheimer – jest autorką nowel dla dorosłych oraz esejów o baśniach. Będąc asystentką na uniwersytecie w Alabamie wzięła udział w MFA (Master of Fine Arts ), co zaowocowało opublikowaniem kolejnej książki o baśniach. „The girl in the castle inside the museum” to pierwsza książka, którą napisała specjalnie dla dzieci. K. Bernheimer mieszka w Tuscaloosa z mężem, córką i psem o wdzięcznym imieniu Penelopa.

Nicoletta Ceccoli – jest uznaną ilustratorką wielu książek, publikowanych na całym świecie. W 2001 roku została uhonorowana Nagrodą im. H. Ch. Andersena dla najlepszej ilustratorki książek dla dzieci we Włoszech. 2006 roku Society of Illustrators In New York przyznało jej Srebrny Medal, również w dziedzinie ilustracji. N. Ceccoli żyje w mieście, w którym przyszła na świat - San Marino we Włoszech.

Magdalena Świtała

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Plasterek
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Arctic
 • Ryms na Facebook
 • OKO
 • Amelia i Kuba
 • Wróble na kuble
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • ryms w empikach
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Lato Adeli