Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Zima. 150 kreatywnych zabaw dla przedszkolaka

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 29 listopada 2010 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Zima. 150 kreatywnych zabaw dla przedszkolaka"
ilustr. Krystyna Mol, Justyna Szczepankiewicz, Magdalena Skrobol, Filip Depa
Wydawnictwo Bright Junior Media 2010
www.czuczu.pl


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Fajna, interaktywna książka dla przedszkolaków. Raz, że temat aktualny ze względu na porę roku, dwa - w środku mnóstwo pomysłowych zabaw z ilustracjami czworga autorów. Dzieci kolorują, liczą, ćwiczą spostrzegawczość, dedukują, rozwiązują krzyżówki, wymyślają ciąg dalszy historii... Co strona to zabawa. Książkę zilustrowały cztery osoby, jest więc różnorodność technik. A dziecko ma możliwość wyboru ulubionych zadań spośród 150 zaproponowanych w książce.

Dobrej zabawy! 

Informacja wydawcy:

Biały puch skrzypiący pod butami, płatki śniegu lądujące na nosie, ubieranie choinki, zjeżdżanie na sankach czy rzucanie się śnieżkami – to dla dzieci nieodłączne elementy zimy. Ale zima to także szczypiący w policzki mróz! I kiedy po powrocie ze spaceru, rozgrzewając się malinową herbatą nadal chcemy obcować z tą czarodziejską porą roku, warto skorzystać z naszych zimowych, edukacyjnych zabaw. To właśnie motyw zimy i zimowych aktywności stał się inspiracją do stworzenia 150 rozwijających zadań dla przedszkolaków, które zapewnią wspaniałą, kreatywną zabawę Tobie i Twojemu dziecku.

Wszyscy wiedzą, że przedszkolaki najbardziej lubią… zabawę! Zabawa to nie tylko forma spędzenia czasu, ale też jeden z najważniejszych  czynników wpływających na prawidłowy rozwój dziecka. Dlatego też warto zadbać, aby dzieci bawiły się w sposób twórczy i pobudzający wyobraźnię.

Zadaniem dorosłych jest zapewnienie dzieciom ciekawych propozycji zabaw, które pozwolą na  rozwijanie ich potencjału. Niniejsza książka jest zbiorem inspirujących  zadań dla przedszkolaków, które oprócz kreatywności stymulują rozwój wielu zdolności dziecka. Tradycyjne labirynty i kolorowanki rozwijają analizę i syntezę wzrokową, małą motorykę i koordynację wzrokowo ruchową. Szukanie różnic między obrazkami ćwiczy zdolności percepcyjne, koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość. Uzupełnianie rysunków i tworzenie własnych kompozycji pozwala na rozwinięcie skrzydeł i wolną ekspresję dzieci. Wreszcie zabawa w łamanie szyfrów i uzupełnianie ciągów logicznych to doskonałe ćwiczenia uczące logicznego myślenia i umiejętności wyciągania wniosków. 

"Zima. 150 kreatywnych zabaw dla przedszkolaka" to niezwykła książka, która zapewni wiele radości i mnóstwo zabawy dzieciom i dorosłym.

(ze wstępu)

link


Zobacz także:


Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • czaple
 • 12 miesięcy
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • Żółwik
 • Ryms na Facebook
 • Arctic
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Wróble na kuble
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • ryms w empikach