Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Agnieszka Osiecka dzieciom

Autorzy: , dodano Czwartek, 4 listopada 2010 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Agnieszka Osiecka dzieciom"
ilustr. Elżbieta Wasiuczyńska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2010

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Zapraszamy do bajkowego świata, stworzonego przez Agnieszkę Osiecką. Przyroda i bardziej lub mniej realne zwierzęta rozbawią, rozczulą, pozwolą na chwilę marzeń...

Informacja wydawcy:

"Agnieszka Osiecka dzieciom" to niezwykłe wydarzenie edytorskie. Po raz pierwszy w jednym tomie zostały zebrane utwory, które Agnieszka Osiecka stworzyła dla dzieci. Antologię dopełniają niepowtarzalne ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej i wstęp Daniela Passenta, napisany specjalnie na tę okazję.

"W bajkowym świecie Agnieszki Osieckiej mieszka ptak Eugeniusz, ulepiony co prawda z gliny, ale bardzo ruchliwy, pochodzący ze Szwecji, gdzie są bracia Fińczyk, Tuńczyk i Sardyńczyk. Są dzieci w specjalnych okularach do oglądania bardzo małych snów. Są - jak zwykle u Agnieszki - jeziora mazurskie i Puszcza Piska, są mieszkańcy Mazur ze swoją kulturą i językiem, jest prawdziwa wieś Karwica Mazurska i znana tylko dzieciom Dolina Przeciągów. Jest pan Leśniczy i są niesforne pszczoły, nieraz trzeba było złapać rój, który się wyroił. Po niebie fruwa dużo ptaków i jeden samolot - Ptakowiec, syn mewy. (...)

Twórczość dla dzieci zajmuje poważne miejsce w dorobku Agnieszki Osieckiej. (...) Są to utwory dla dzieci i dla dorosłych - każdy się przy nich rozbawi i rozczuli. Bogata wyobraźnia autorki pozwala szybować po Niebie, a jej przywiązanie do miejsca, w którym żyje, pozwala stąpać po Ziemi - po Warszawie i po Mazurach".

Ze wstępu Daniela Passenta

link


Zobacz także:


I co Wy na to? Ja jestem zachwycona. Takie wydanie to coś w sam raz na prezent dla dziecka, ale i niejeden dorosły byłby z niego zadowolony. Książka zawiera opowieści niebanalne, piękne i nieraz pełne absurdu. Coś nietuzinkowego i oryginalnego.

dodał: suzi, Poniedziałek, 13 grudnia 2010 10:36

Książeczka jest super. Kolorowa, pełna pięknych rysunków. A do tego oczywiście opowiadania są cudowne. Agnieszka Osiecka miała niesamowitą wyobraźnię, przypuszczam, ze takie historie mogło wymyślać oprócz niej tylko dziecko, które ma nieograniczoną fantazje.

dodał: mała_mi, Niedziela, 19 grudnia 2010 20:09

Też bardzo mi się podoba. Trochę zdziwiłam się, że Osiecka pisała dla dzieci, ale to tylko sama radość kiedy widzisz, że autorka, której już dawno z nami nie ma potrafi Cię jeszcze zaskoczyć. Tym bardziej, że są w tym zbiorze pewne smaczki, które będą mogli wychwycić tylko dorośli i które pewnie sprawią im wielką radość:)

dodał: daba, Niedziela, 19 grudnia 2010 21:09

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • 12 miesięcy
 • OKO
 • Lato Adeli
 • Ryms na Facebook
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • czaple
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Wróble na kuble
 • Żółwik
 • Arctic