Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Pierwsze czytanki dla...

Autorzy: , dodano Środa, 11 września 2019 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat)

"Pierwsze czytanki dla..."
dzieło zbiorowe
ilustr. Józef Wilkoń
Instytut Książki, 2019


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Oto druga książka dla dzieci przygotowana w ramach projektu "Mała Książka- Wielki Człowiek". Tym razem dla dzieci w wieku 3-5 lat. 

To zbiór piętnastu różnych tekstów (proza, poezja) różnych polskich autorów, które zostały zilustrowane przez Józefa Wilkonia.

Książka trafia do bibliotek, które dołączyły do programu i będzie rozdawana dzieciom zapisywanym do biblioteki. Zapisujecie drodzy Państwo dzieci czym prędzej :)

Dodatkowo do książki dołączona jest broszura dla rodziców "Książką połączeni", w której m.in. naczelna "Rymsa" poleca dobre książki... 

Z informacji prasowej:

"Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce czeka na nich 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki."

"Ryms" patronuje akcji. Poniżej spis treści z książki :)  

 

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • ryms w empikach
 • OKO
 • Lato Adeli
 • Żółwik
 • 12 miesięcy
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Arctic
 • Ryms na Facebook
 • Wróble na kuble
 • czaple