Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Trudne tematy dla mamy i taty

Autorzy: , dodano Wtorek, 21 września 2010 | kategoria: Nowości, Książki dla rodziców

"Trudne tematy dla mamy i taty - czyli jak wychować dziecko na człowieka"
Anna Jankowska
Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Tym razem coś dla rodziców: współczesny poradnik o wychowywaniu dzieci, napisany przez polską pedagog. Znajdziecie tu tematy i problemy, z którymi zmagacie się na co dzień.

Informacja wydawcy:

Ta książka to nie tylko poradnik poświęcony wychowaniu dzieci od pierwszych kroczków po krok w dorosłość. To spora dawka wiedzy o sztuce życia w zwariowanym XXI wieku, który postawił przed rodzicami wyzwania, o jakich nie śniło się ich rodzicom: uzależnienie od komputera, zły dotyk, budowanie autorytetu, bratobójcze walki, rozwód, nowy partner i wiele innych. A wszystko napisane w prosty, pełen ciepła i dowcipu sposób przez polskiego pedagoga praktyka, okraszone zabawnymi ilustracjami.

Jak zbudować autorytet i go nie stracić? Jak uratować rodzeństwo przed bratobójczą walką? Jak rozwieść się, nie raniąc dzieci? Jak wprowadzić do domu nowego partnera? Jak ustrzec dziecko przed uzależnieniem od komputera? Jak rozmawiać o seksie? Jak sobie radzić z lękami, egoizmem, utratą pracy? Jak przeprowadzić dziecko przez chorobę i żałobę? Jak chronić przed złym dotykiem i przemocą?

Najlepiej przeczytaj tę książkę od deski do deski – nigdy nie wiadomo, jakiemu problemowi trzeba będzie jutro stawić czoło. Jeśli chwilowo nie masz na to czasu, możesz korzystać z tej książki jak z zestawu pierwszej pomocy rodzicielskiej. Dzięki przejrzystemu układowi i pogrupowaniu zagadnień łatwo znajdziesz interesujący cię temat, a graficzne wyróżnienia pomogą wyłowić najważniejsze informacje i zapamiętać techniki skutecznego porozumiewania się w konkretnych sytuacjach. Sformułowanie tytułów w postaci pytań zachęca do udzielenia sobie jasnej odpowiedzi, która może stać się pierwszym krokiem do odważnej zmiany twoich dotychczasowych działań i przekonań.

Ta książka daje ci jako rodzicowi solidne narzędzie: strategie, które pomogą radzić sobie z piętrzącymi się problemami i pokażą, jak umiejętnie przekazywać dzieciom wartości i wzmacniać nadszarpnięte codziennymi zmaganiami więzi rodzinne, z pełnym szacunkiem zarówno dla potrzeb dzieci, jak i dorosłych. Bo wprawdzie nie ma uniwersalnego przepisu na dobre życie, ale nawet najtrudniejszą i najbardziej skomplikowaną codzienność można oswoić, pod warunkiem że włoży się w to dużo serca, wytrwałości i… odrobinę wiedzy.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Amelia i Kuba
 • Ryms na Facebook
 • Plasterek
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO
 • ryms w empikach
 • Lato Adeli
 • Arctic
 • Wróble na kuble
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa