Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Wszędzie i we wszystkim

Autorzy: , dodano Wtorek, 23 lipca 2019 | kategoria: Książki dla dzieci (5-7 lat)

"Wszędzie i we wszystkim"
Pimm van Hest
ilustr. Sassafras de Bruyn
przekł. Magdalena Stonawska
CoJaNaTo, 20 marca 2019

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

W jednej chwili świat małej Yolandy zmienia się na zawsze: umiera jej mama. Dorośli nie chcą o tym rozmawiać. Każdy przeżywa stratę na swój sposób. Yolandzie jednak to nie daje spokoju. Mama odeszła – ale dokąd? Nie mogąc zrozumieć do końca, co właśnie się stało, postanawia sama jej poszukać.

„Wszędzie i we wszystkim” to przejmująca opowieść o stracie i godzeniu się z nią. Jej bohaterka, mała Yolanda, nie ustaje w poszukiwaniach swojej zmarłej mamy. Odnajduje jej ślady wokół siebie – i zmienia rzeczywistość nie tylko swoją, ale też swoich bliskich, sprawiając, że łatwiej im się otworzyć i zaakceptować, że bliskiej osoby już z nimi nie ma. 

Poetycki tekst Pimma van Hesta, podchodzący do trudnego tematu z ogromną wrażliwością, uzupełniają nastrojowe ilustracje Sassafras de Bruyn . Książeczka ułatwi zarówno rozmowę z dzieckiem o śmierci bliskiej osoby, jak i oswojenie z koncepcją śmierci; choć mamy Yolandy już nie ma, jakaś jej część zawsze pozostanie w tym, co po sobie pozostawiła i w pamięci tych, którzy mieli szczęście ją poznać.

Pimm van Hest (ur. w 1975 roku) - holenderski autor książek dla dzieci. Studiował pedagogikę i psychologię. W 2002 r. poznał swojego przyjaciela Eduarda. Wspólnie postanowili rozpocząć procedurę adopcyjną w 2004 r. W 2007 roku zostali ojcami córki, Moiry. Widząc, że brakuje na rynku książki dla dzieci, która pokazywałaby adopcję z ich perspektywy, stworzył ją. Tak powstała książka „Rosita”. Kolejne książki Pimma również zostały zainspirowane jego własnymi doświadczeniami i przeżyciami. Wszystkie płyną z serca, przepełnione są empatią, czułością i wielką wrażliwością. Jego książki zostały przetłumaczone na 20 języków.

Sassafras De Bruyn (ur.  1990 roku) - ilustratorka i graficzka. Już jako dziecko wiedziała, że „chce narysować każdy dzień swojego życia”. Studiowała filologię klasyczną. Eksperymentowała i uczyła się u boku największych ilustratorów i grafików holenderskich. W 2013 roku ukończyła studia ilustratorskie i tak spełniło się jej marzenie o rysowaniu rzeczywistości. Jej prace są pełne wrażliwości, poezji, tajemnicy, czasem są oniryczne, wręcz mroczne, utrzymane w ciepłych kolorach. Inspiracją Sassafras są między innymi stare zdjęcia i pełne magii oraz nieprawdopodobnych bohaterów historie fantasy.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • ryms w empikach
 • Żółwik
 • czaple
 • Arctic
 • 12 miesięcy