Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Hilda i Ukryjcy

Autorzy: , dodano Czwartek, 31 stycznia 2019 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla młodzieży

"Hilda i Ukryjcy"
Stephen Davies
ilustr. Seaerra Miller
przeł. Marcin Wróbel
Egmont, 2019


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja nadesłana:

Hilda to obdarzona niezwykłą wyobraźnią wrażliwa dziewczynka mieszkająca na zaludnionym magicznymi istotami pustkowiu rodem ze skandynawskiej mitologii. Czytelnicy mieli okazję poznać niektóre z jej perypetii dzięki poczytnemu komiksowi i popularnemu serialowi animowanemu w serwisie Netflix. Teraz wydawnictwo Egmont zaprasza młodych czytelników do lektury serii książek o przygodach niesamowitej Hildy. Autorem opowieści jest brytyjski pisarz Stephen Davies, a postać Hildy stworzył rysownik Luke Pearson. Pierwszy tom książki pod tytułem "Hilda i Ukryjcy" już w sprzedaży. Kolejne części serii w przygotowaniu.

W pewnej niezwykłej krainie rozpościerającej się między Dzbanową Górą a Pomponikową Górą Hilda siadywała na stromych górskich zboczach, aby oddawać się swojej ulubionej rozrywce, czyli rysowaniu. Ale tym, co dziewczynka lubiła ponad wszystko, jeszcze bardziej niż szkicowanie, było… pakowanie się w niesamowite przygody. Tak przynajmniej twierdziła Hilda. Jej mama uważała raczej, że to pakowanie się w kłopoty… Każdego dnia Hilda w towarzystwie wiernego lisojelenia Rożka przemierzała dolinę w poszukiwaniu trolli, śpiących na drzewach fofli i innych magicznych stworzeń, z którymi mogłaby się zaprzyjaźnić. Jej życie było beztroskie, ekscytujące i przyjemne jak kubek gorącego kakao z piankami.

Skończyło się jednak nagle w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach wraz z nadejściem tajemniczych Ukryjców, którzy postanowili przegonić Hildę i jej mamę z pustkowia. Myślicie, że dziewczynka spakowała walizkę i odeszła w siną dal? Sięgnijcie po pierwszy tom serii i sami się przekonajcie, kim były te okropne istoty, dlaczego Hilda rozpoczęła negocjacje z rozmiłowanymi w formularzach drobiazgowymi elfami, jaką tajemnicę skrywał pojawiający się o północy Nocny Olbrzym i dlaczego mały dzwonek lepiej chroni przed groźnym trollem niż miecz.

"Hilda i Ukryjcy" to wciągająca jak śnieżna lawina opowieść o niezwykłej odwadze, sile przyjaźni i lojalności w obliczu nadciągającej katastrofy. Jednak niesamowite przygody, mniejsze i większe awantury z magicznymi mieszkańcami pustkowi, trolle, olbrzymy oraz złośliwe niewidzialne elfy nie są największym problemem dziewczynki. O wiele gorsza wydaje się przeprowadzka z ukochanej dziczy do Trollbergu. Czy Hilda odnajdzie się w tętniącym życiem mieście? A może jednak zrobi wszystko, żeby uratować swój dom? Koniecznie sięgnijcie po książkę i sprawdźcie sami! A jesienią zaczytajcie się w nowych przygodach dziewczynki o niebieskich włosach w kolejnym tomie pod tytułem "Hilda i wielka parada".

Hilda po raz pierwszy zagościła na łamach komiksu Luke’a Pearsona. Dziś ma swój fandom w różnych grupach wiekowych, a sam album to laureat prestiżowych konkursów i festiwali komiksowych. „Hilda” była nominowana aż trzykrotnie do komiksowego Oscara – Nagrody Eisnera. Powieści graficzne Pearsona zrobiły zawrotną karierę w Wielkiej Brytanii i Europie. Do dziś ukazało się pięć albumów, a szósty swoją premierę ma zaplanowaną na 2019 rok. Na fali popularności komiksu powstał serial o przygodach Hildy emitowany na Netfliksie. Dziś do rąk czytelników trafia również książka.

 

O AUTORACH:

Stephen Davies – brytyjski pisarz, autor poczytnych książek dla dzieci. W latach 2001-2014 przebywał w Afryce, skąd wysyłał Listy z Burkina Faso – artykuły publikowane cyklicznie w weekendowym wydaniu czasopisma „Guardiana”. Współpracował także z gazetą „Sunday Times”. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie swoją twórczość dla najmłodszych czytelników testuje w pierwszej kolejności na córkach.

Luke Pearson – jeden z najpopularniejszych brytyjskich twórców komiksów młodego pokolenia. Jest autorem oryginalnej serii rysunkowej o przygodach Hildy oraz przygotowanego na jej podstawie przez serwis Netflix serialu o perypetiach tej niebieskowłosej dziewczynki. Jego komiks został dostrzeżony i nagrodzony podczas wielu prestiżowych konkursów i festiwali komiksowych. Aż trzykrotnie był nominowany do komiksowego Oscara – Nagrody Eisnera. Dotychczas Luke opublikował pięć albumów o Hildzie, szósty ukaże się w 2019 roku.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • Żółwik
 • OKO
 • Lato Adeli
 • czaple
 • 12 miesięcy
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • ryms w empikach