Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Trzecie życzenie Tumbo

Autorzy: , dodano Piątek, 9 listopada 2018 | kategoria: Nowości, Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (5-7 lat)

"Trzecie życzenie Tumbo"
Magdalena Małkowska
ilustr. Agnieszka Żelewska
Fundacja Hospicyjna, Gdańsk 2018


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Bohaterem opowiadania jest rodzina Jarząbków, u której pewnego dnia w ogródku pojawia się sympatyczny i umiejący z każdym porozumieć się w jego języku słonik Tumbo. Kiedy pewnego dnia umiera Tina, ukochana gęś Jarząbków i wielka przyjaciółka słonia, Tumbo, sam bardzo zasmucony, pokazuje ludziom, jak radzić sobie z emocjami towarzyszącymi śmierci kogoś bliskiego, wspiera ich i pociesza. Tak jak robią to słonie, jedne z najbardziej empatycznych zwierząt na ziemi. Tak jak działa Fundusz Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga” Fundacji Hospicyjnej, którego pomarańczowy słonik jest maskotką. Dlaczego pomarańczowy? A to już przeczytajcie.

Opowiadanie terapeutyczne "Trzecie życzenie Tumbo" napisała Magda Małkowska, autorka  dwóch innych bajek w serii, a zilustrowała Agnieszka Żelewska, dwukrotna laureatka prestiżowej nagrody Książka Roku PS IBBY dla najlepszej książki dla dzieci.  

"Trzecie życzenie Tumbo" to kolejna, czwarta pozycja cyklu „Bajka Plasterek”, wydawanego przez Fundację Hospicyjną w ramach serii „Biblioteka Tumbo Pomaga”.W serii „Bajka Plasterek” ukazały się jak dotąd trzy książki: „Czary mamy” , „Za siódmą górą” oraz „Zaczarowany ogród dziadka” autorstwa Aidy Amer. Każda z książek to osobne narzędzie terapeutyczne, dedykowane konkretnej sytuacji. Nad ich powstawaniem czuwały psycholożki: Agnieszka Paczkowska i dr Maria Rogiewicz, obie specjalizujące się w żałobie u dzieci.

Magda Małkowska – uważny wędrowiec po ścieżkach literatury, wytrwała w swych dążeniach do doskonałego układu zdań, przecinków i innych drobiazgów, tworzących wysmakowaną całość, opatrzoną twardą lub miękką okładką; koordynatorka ds. wydawnictw w Fundacji Hospicyjnej, a prywatnie wrażliwa, zawsze uśmiechnięta miłośniczka gór i pachnącej szarlotki.

Agnieszka Żelewska – autorka ilustracji do kilkudziesięciu książek dla dzieci, kochanych przez małych i dużych czytelników. Mieszka i tworzy w Sopocie, oprócz rysunków także szmaciane zabawki, ze szczególnym upodobaniem do kotów. Żelkotów. Uwielbia prowadzić warsztaty z dziećmi i podróżować, choć niedaleko, najlepiej do małych miasteczek. Uważa, że cały czas trzeba mieć marzenia. Ona ma, chciałaby zostać tancerką.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Wróble na kuble
 • Ryms na Facebook
 • ryms w empikach
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Arctic
 • Lato Adeli
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Plasterek
 • Amelia i Kuba