Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Kto wymyślił szkołę?

Autorzy: , dodano Środa, 1 września 2010 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Kto wymyślił szkołę?"
Aleksandra Szkoda
ilustr. Radek Żabiński
Wydawnictwo Polskiej Akcji Humanitarnej, 2010

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Kto wymyślił szkołę - tytułowe pytanie jest źródłem ciekawych rozważań na temat początków edukacji człowieka. Autorzy pokazują też, jak wygląda nauka szkolna na różnych kontynentach. Dobra propozycja dla małych czytelników, rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą...

Informacja wydawcy:

Wydawnictwo Polskiej Akcji Humanitarnej przedstawia drugą z serii książeczkę dla dzieci „Kto wymyślił szkołę?”. Wrzesień to szczególny miesiąc dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą lub powracają po wakacjach do kolegów i koleżanek z ławki. Polska Akcja Humanitarna wydała książeczkę, która w zabawny sposób opowiada historię rozwoju szkoły i pokazuje jak dzieci w innych częściach świata zdobywają wiedzę. Poprzez barwne rysunki uświadamia też najmłodszym uczniom, że niestety nie wszyscy ich rówieśnicy mogą korzystać z tego przywileju i zamiast spędzać czas na nauce i zabawie muszą ciężko pracować.

„Szkoła (...) dała mi skrzydła, dzięki którym mogę robić, co tylko zechcę. Ta książka uświadamia, jak wiele zawdzięczamy naszej edukacji, która od najdawniejszych czasów była motorem postępu. I uświadamia smutną prawdę – dla niektórych dzieci to wciąż towar deficytowy, luksus dotępny dla wybranych. Wstyd dla świata“ - mówi o książeczce Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Publikacja została wydana w ramach Kampanii Akcja Edukacja, której celem jest szerzenie wiedzy o prawie do edukacji jako jednym z podstawowych praw człowieka. PAH będzie przypominała o korzyściach płynących z edukacji także przy okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Alfabetyzacji (8 września).

Książeczka dostępna jest w sklepiku internetowym PAH.

O autorach:

Aleksandra Szkoda – pisze teksty, Radek Żabiński – rysuje obrazki. Wspólnie tworzą własne mikrowydawnictwo Mind the Kids! (więcej na stronie: www.mindthekids.me). Są też autorami serii popularnych rysowanek dla maluchów, które wydaje Czuły Barbarzyńca. Do tej pory we współpracy z PAH stworzyli książeczkę edukacyjną: „Dlaczego my mamy oszczędzać wodę?“

link

Międzynarodowy Dzień Analfabetyzacji? chyba ALFABETYZACJI! Nie chcemy przecież analfabetyzować dzieci, chcemy je alfabetyzować!

dodał: Kadłubowska, Czwartek, 2 września 2010 09:25

Tak, oczywiście! Już poprawiamy:)

dodał: Ewa, Czwartek, 2 września 2010 10:08

Gratulacje szybkiej reakcji.
Ciekawe swoją drogą czemu się mówi "alfabetyzacja", skoro uczy się abecadła z liter łacińskich (abc...) a nie greckich (alfa, beta, gamma...)

dodał: Kadłubowska, Czwartek, 2 września 2010 13:03

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • czaple
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Wróble na kuble
 • Arctic
 • Lato Adeli
 • Ryms na Facebook
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • 12 miesięcy
 • Żółwik
 • ryms w empikach
 • OKO