Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD

Autorzy: , dodano Środa, 5 grudnia 2018 | kategoria: Zapowiedzi, Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD"
Ewa Cisowska
ilust. Jola Richter-Magnuszewska
Centrum Edukacji Dziecięcej, 2018
Patronat "Rymsa"

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Współczesne dzieci uczą się  języka angielskiego niemal od kołyski, a regularne zajęcia są normą w przedszkolach, czy to publicznych, czy prywatnych. Nauczyciele śpiewają, tańczą, czasami stają na głowie, żeby uatrakcyjnić swoje lekcje.

Dziecięce umyły są otwarte i chłonne. Nauka przez zabawę uznawana jest za jedną z najlepszych metod dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Repetitio est mater studiorum – coś jednak zapamiętałam z lekcji łaciny w liceum. Zatem im więcej i częściej dzieci będą powtarzać, tym więcej zostanie w ich chłonnych umysłach. Zwiększają w ten sposób szanse na to, by znacznie łatwiej uczyć się języka obcego, kiedy przyjdzie pora na poważniejszą teorię i wkuwanie zasad.

Ważne, aby od samego początku nauka języka obcego nie stresowała, ale była po prostu przyjemnością i odbywała się w sposób naturalny, czyli mimochodem, przy okazji, w codziennym sytuacjach. Właśnie do takiego naturalnego nauczania zachęca Ewa Cisowska, autorka elementarza do nauki języka angielskiego "Cat in the book". Co istotne, autorka jest nauczycielką. Dlatego dzieli się swoim doświadczeniem w nauczaniu języka obcego, a nie tylko teorią.

Elementarz ma przejrzysty układ. Zawiera dwanaście rozdziałów skupionych wokół codziennych przedmiotów, czynności, zjawisk, m.in.: "Dwadzieścia liczb", "Ulubione zabawki", "Wesoła rodzina", "Figury i kształty", oraz wiele praktycznych porad pogrupowanych w następującej kolejności: "Let's start" (słownik obrazkowy), "Let's teach" (instrukcja dla nauczycieli i rodziców), "Let's practice", (proste ćwiczenia), "More practice" (dodatkowe ćwiczenia), "Let's read" (rozpoznawanie alfabetu i poznawanie kolejnych słów), "Let's sing" (teksty angielskich piosenek).

Dużym atutem elementarza są soczyście kolorowe ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej. Na pewno przypadną do gustu dzieciom. Są przyjazne, bezpretensjonalne i sprawiają, że książka nie kojarzy się z nudnym podręcznikiem. Elementarz jest spójną całością. Książka  może być pomocna także ciut starszym dzieciom, którym nauka języka obcego nie przychodzi łatwo, i muszą często wracać do podstaw.

Do elementarza dołączona jest płyta CD, więc Let's sing and dance z angielskim na ustach!

Marta Lipczyńska-Gil

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO
 • Arctic
 • Żółwik
 • czaple
 • Wróble na kuble
 • ryms w empikach
 • 12 miesięcy
 • Lato Adeli
 • Ze zwierzyną pod pierzyną