Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Gdzie jest tort?

Autorzy: , dodano Wtorek, 12 września 2017 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Gdzie jest tort?"
The Thjong Khing
Wydawnictwo EneDueRabe, 2017


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawnictwa:

To już kolejne wydanie pozycji, która od lat fascynuje najmłodzych czytelników zachwycając swoją formą i pomysłem.

Z ogrodu Państwa Psytulińskich został skradziony tort, a w pobliżu wydarzyło się jeszcze dużo więcej… Dlaczego mały króliczek płacze? Gdzie podziało się jedenaste kaczątko? Co robią lis i zając? i Co stało się z tortem? Przepiękna książka The Tjong-Khinga do oglądania, wspólnych poszukiwań i opowiadania po swojemu.

Wielowątkowa, pełna zabawnych detali i pomysłów opowieść bez słów skłaniająca do odkrywania, nauki logicznego myślenia. Książka, która gwarantuje doskonałą zabawę poprzez udział w pogoni za tortem, śledzenia, strona po stronie, coraz to nowych, emocjonujących wydarzeń: przygód dinozaura, kota, kameleona, małego zajączka i jego mamy, bociana i innych. Wielowarstwowa historia, którą pochłania się jak smakowity kawałek tortu.

Książka stała się światowym bestsellerem, została wydana w 16 wersjach językowych (m.in. japońskim, arabskim, szwedzkim, duńskim, koreańskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim), zdobyła wiele prestiżowych nagród literackich, została uznana w wielu krajach (m.in. Niemcy, Meksyk, Hiszpania) za najlepszą książkę roku, w kategorii książka obrazkowa dla dzieci.

 

THE THJONG KHINGurodzony 4 sierpnia 1933 r., ilustrator książek dla dzieci. Jako dziecko był zafascynowany komiksowymi przygodami Tarzana oraz Edgara Rice. Uczęszczał do Seni Rupa Instytutu Sztuki w Bandung. Przybył do Holandii w roku 1956 i rozpoczął pracę jako rysownik w Toonder Studio. W 1970 r. został po raz pierwszy zaproszony do zilustrowania książki dziecięcej autorstwa Mieppa Dickmanna. Od tego momentu stał się niezależnym ilustratorem. Ilustrował ksiażki m.in. van Guus Kuijer, Els Pelgrom, Sylvii Vanden Heede en Dolf Verroen.

Trzykrotnie zdobył prestiżową nagrodę Złotego Pędzla (Gouden Penseel ) a w roku 2005 otrzymał nagrodę Woutertje Pieterse Prijs własnie za książkę “Gdzie jest tort?”. Za wspomnianą książkę został również nagrodzony Srebrnym Pędzlem (Zilveren Penseel).

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • OKO
 • Amelia i Kuba
 • Plasterek
 • Arctic
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • ryms w empikach
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli