Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Kot Prot

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 3 lipca 2017 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Kot Prot"
Dr. Seuss
przeł. Stanisław Barańczak
Wydawnictwo Media Rodzina, 2017


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"Kot Prot" od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci, a teraz wraca w nowej odsłonie: z twardą okładką, idealnie dostosowaną do potrzeb najmłodszych czytelników. Kot Prot umila dzieciom deszczowy dzień i zabawia je podczas nieobecności mamy. Jak się okazuje, mogą wyniknąć z tego niemałe kłopoty. Kot Prot to nie lada psotnik, którego sztuczki są naprawdę groźne, szczególnie dla... niego samego!

"Kot Prot znów gotów do psot": Bajkowy Kot Prot znów jest gotów do psot! Nie wszystkim się to jednak podoba. Mała Hania i jej braciszek nie mają powodów do zadowolenia, ponieważ Kot Prot ponownie przysporzy im kilku kłopotów. Oby tylko udało im się uporządkować wszystko przed powrotem mamy! Tym razem będą mieli wielu pomocników.

 

Legendarna postać stworzona przez Dr. Seussa jest świetnie znana amerykańskim czytelnikom, a dzięki znakomitemu tłumaczeniu Stanisława Barańczaka ma szansę bawić także polskie dzieci. Książka zawiera suplement z tekstem bajki w języku angielskim.

 

Theodor Seuss Geisel (1904-1991) znany milionom swoich czytelników jako Dr. Seuss, napisał i sam zilustrował 44 książki dla dzieci, które od lat należą do kanonu amerykańskiej literatury dziecięcej. Stało się tak już za sprawą pierwszej jego książki "And to Think That I Saw It on Mulberry Street" (1937), która – jak twierdzą znawcy – zmieniła obraz literatury dziecięcej (podobnie jak kilkadziesiąt lat wcześniej "Alicja w Krainie Czarów"). Opinię tę potwierdziła najsłynniejsza bajka Dr. Seussa "The Cat in the Hat" (1957), złożona z 223 słów podstawowych, która zapoczątkowała serię książek dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Sukces artystyczny bajek Dr. Seussa stał się równocześnie wielkim sukcesem rynkowym jego książek, aż po ostatnią "Oh, the Places You’ll Go" (1987), która przez ponad rok znajdowała się na liście bestsellerów "New York Timesa". Początki serii książek nie były jednak tak optymistyczne. Po napisaniu pierwszej książki Seuss ruszył na poszukiwanie wydawcy. Odrzucona przez 28(!) wydawców książka ukazała się na koniec w oficynie Random House. W 70 lat później szef wydawnictwa stwierdza, iż była to najszczęśliwsza decyzja w historii firmy, gdyż łączna liczba sprzedanych egzemplarzy książek Dr. Seussa przekroczyła już 200 milionów egzemplarzy!

Stanisław Barańczak (ur. w 1946 r. w Poznaniu, zm. w 2014 r. w Newtonville) – polski poeta, krytyk literacki, tłumacz poezji, jeden z najważniejszych twórców Nowej Fali, działacz Komitetu Obrony Robotników. Tłumaczył m.in. utwory Szekspira i Emily Dickinson. Jest bratem pisarki Małgorzaty Musierowicz.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • ryms w empikach
 • Arctic
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • 12 miesięcy
 • Żółwik
 • Wróble na kuble
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • OKO
 • czaple