Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Niedoparki na zawsze

Autorzy: , dodano Wtorek, 8 listopada 2016 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Niedoparki na zawsze"
Pavel Šrut
ilustr. Galina Miklínová
przeł. Julia Różewicz
Wydawnictwo Afera, 2016

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Jak wiadomo, niedoparki to (mniej lub bardziej) sympatyczne osobniki, żywiące się naszymi skarpetkami. Zawsze biorą tylko jedną, zostawiając nam drugą – nie do pary.

W dwóch wcześniejszych tomach sagi mieliście okazję poznać ich burzliwe losy. Co się wydarzy w trzecim?

Po przygodach w Afryce wracamy do Pragi.

Mieszkańcy stolicy Czech są w niebezpieczeństwie – ich skarpetki zostały zaatakowane przez tajemniczych Rozpruwaczy. Dlaczego ten dziwny gatunek niedoparków nie zjada skarpetek, tylko je rozpruwa? Kim jest mroczny Sam-Cień?

Hihlik i jego przyjaciele dotarli bezpiecznie z Afryki do domu. Ale spokój nie może trwać zbyt długo, skoro ich śladem podąża Kudła Dederon. Czy znów zostanie szefem gangu Kojotów?

W książce "Niedoparki na zawsze" czytelnicy znajdą mnóstwo emocji i humoru, a także odpowiedzi na powyższe pytania. Oczywiście najwięcej pytań o sprawy nieodgadnione zadają dzieci. I naukowcy. Jednak profesor Kędziorek i magister Miklikowa po latach badań nad życiem niedoparków zrozumieją, że są na świecie tajemnice i pytania, które muszą pozostać bez odpowiedzi… Na zawsze.

"Niedoparki na zawsze" to część zamykająca najpopularniejszą czeską trylogię dla dzieci ostatnich lat. Dwie poprzednie "Niedoparki" i "Niedoparki powracają" podbiły serca także polskich czytelników. W październiku 2016 do czeskich kin wchodzi pełnometrażowy animowany film 3D na podstawie książkowych przygód pożeraczy skarpet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUTOR

 

Pavel Šrut (ur. 1940);

czeski poeta, tłumacz, autor tekstów piosenek, felietonów oraz książek dla dzieci i młodzieży (m.in. kontynuacji popularnych także w Polsce przygód Boba i Bobka – dwóch królików z kapelusza). Laureat m.in. Nagrody Jaroslava Seiferta (nagroda przyznawana wybitnej beletrystyce) oraz Nagrody Karela Čapka przyznawanej przez czeski Pen Club. Laureat Czeskiej Nagrody Państwowej w dziedzinie literatury 2015.

 

AUTORKA ILUSTRACJI

 

Galina Miklínová (ur. 1970); reżyserka, twórczyni filmów animowanych, jedna z czołowych czeskich ilustratorek. Ilustratorka m.in. czeskiego przekładu cyklu Harry Potter, twórczyni logotypu największej czeskiej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci Rosteme s knihou (odpowiednik Cała Polska czyta dzieciom). Jej filmy animowane pokazywano na festiwalach w Stuttgarcie, Annecy, Rio de Janeiro, Tampere, São Paulo. Miklínová jest też reżyserem pełnometrażowego animowanego filmu 3D „Niedoparki”, który wchodzi do czeskich kin 20 października 2016.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Ryms na Facebook
 • Lato Adeli
 • OKO
 • 12 miesięcy
 • Żółwik
 • czaple
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Wróble na kuble
 • ryms w empikach
 • Arctic
 • Ze zwierzyną pod pierzyną