Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Galeria dzikich zwierząt. Północ

Autorzy: , dodano Środa, 5 października 2016 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Galeria dzikich zwierząt. Północ"
"Galeria dzikich zwierząt. Południe"
Dieter Braun
ilustr. Dieter Braun
przeł. Agnieszka Hofmann
Wydawnictwo Egmont, 2015


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Wydawnictwo Egmont proponuje dwa niezwykłe albumy dla dzieci i dla miłośników zwierząt: "Galeria dzikich zwierząt. Północ" i "Galeria dzikich zwierząt. Południe". Dieter Braun sportretował w nich 167 gatunków zwierząt zamieszkujących obie półkule Ziemi, a dzięki jego talentowi książki zdecydowanie wyróżniają się na tle innych publikacji dostępnych na rynku.

Wystarczy "Galerię dzikich zwierząt" raz wziąć do ręki i zobaczyć choć jeden ze zwierzęcych portretów, by bez reszty zatracić się w świecie wykreowanym przez artystę. Specyficzny styl rysunku sprawia, że zamieszczone w obu tomach grafiki intrygują i wciągają czytelnika do zabawy w odkrywanie geometrycznych kształtów w sylwetkach zwierząt – ocenia Tomasz Samojlik, dr nauk przyrodniczych, pracujący w Instytucie Biologii Ssaków PAN, autor komiksów i książek dla dzieci.

W książce poświęconej półkuli południowej zobaczycie między innymi: oryksa pręgobokiego, nosorożca białego z Afryki, tamarynę wąsatą z Ameryki Południowej czy krokodyla różańcowego i diabła tasmańskiego! Dowiecie się też, jak szybko biega gepard grzywiasty, czy to prawda, że szympansy potrafią się śmiać, jak nazwy poszczególnych zwierząt zapisuje się po łacinie i kto nosi przydomek „buszmeńskiego zegarka”…

A czy wiecie, dlaczego nogi głuptaka niebieskonogiego są niebieskie? Jak wygląda grzechotnik teksaski albo co robi lodówka w atlasie zwierząt? Na te, a także na wiele innych ciekawych pytań odpowiada druga książka Dietera Brauna, opisująca zwierzęta mieszkające na półkuli północnej.

Od obu książek nie można się oderwać! Każdą z niebanalnie zakomponowanych stron można bez wahania oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Z czystym sumieniem polecam – oto jak piękny może być świat dzikich zwierząt przefiltrowany przez niezwykłą artystyczną wrażliwość – dodaje Tomasz Samojlik.

Każda z części "Galerii dzikich zwierząt" łączy w sobie to wszystko, co sprawia, że to idealne książki dla dzieci: są mądre, ciekawe i po prostu piękne – uważa Mikołaj Golachowski, biolog, ekolog, podróżnik i pisarz, który sześć razy dotarł na biegun północny.

Zapraszamy więc w niezwykłą i egzotyczną podróż po świecie zwierząt: https://www.youtube.com/watch?v=opIdY1GT4ME&feature=share

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • ryms w empikach
 • Wróble na kuble
 • Lato Adeli
 • Żółwik
 • Arctic
 • 12 miesięcy
 • czaple