Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Wirusy

Autorzy: , dodano Środa, 2 listopada 2016 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Wirusy"
Ewa i Natalia Karpińskie
ilustr. Joanna Lenart
Wydawnictwo Przygotowalnia, 2016


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"Wirusy", pierwsza w Polsce, bogato ilustrowana książka dla dzieci z foliami, przedstawiająca choroby wirusowe wieku dziecięcego, takie jak świnka, ospa wietrzna czy grypa żołądkowa. Zabawny tekst w połączeniu z pięknymi akwarelowymi ilustracjami to tylko niektóre z powodów, dla których warto dać się zarazić.

Wiemy, jak trudno jest rozmawiać z dziećmi o chorobach. Wytłumaczenie kilkulatkowi, dlaczego musi całe dnie spędzać w łóżku i zażywać niedobre lekarstwa to nie lada wyzwanie. Przygotowalnia spieszy więc z pomocą! Zrobiliśmy "Wirusy", żeby ułatwić dzieciakom i ich rodzicom przejście nawet przez najbardziej złośliwą odrę czy różyczkę świadomie, a przede wszystkim… z optymizmem!

"Wirusy" to książka do wspólnej lektury rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dla dzieciaków prześmieszne ilustracje, dla rodziców solidna dawka wiedzy o chorobach wirusowych w pigułce, w połączeniu z praktycznymi poradami. Dla wszystkich dużo dobrej zabawy i śmiechu z przemądrzałych, złośliwych wirusów, które potrafią naprawdę nieźle nabroić… A także coś zupełnie niespotykanego! Folie, które w prosty sposób pokazują, jak zmienia się wygląd zdrowego dziecka, kiedy dopadnie je przebrzydły, choć czasem tak samo nieporadny jak zarażone dziecko wirus.

"Wirusy" to także jedyny w swoim rodzaju projekt. Młode wydawnictwo Przygotowalnia uwierzyło w cztery zdolne dziewczyny i dało szansę ujrzeć światło dzienne ich autorskiemu, niekomercyjnemu projektowi. Nad całością prac czuwało dwoje młodych ludzi, którzy mają prawdziwego bzika na punkcie wydawania pięknych i mądrych książek dla dzieci – Marta Woszczak, doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, związana z Ośrodkiem Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Wydziału Polonistyki i Marcel Kotkowski, wydawca i współtwórca Przygotowalni.

Książkę wydrukowano na wysokiej jakości papierze. Strony i folie zostały przytwierdzone do twardej oprawy za pomocą spirali, co ułatwia dzieciakom interaktywną zabawę z objawami chorób. Oryginalne, przygotowane tradycyjną metodą ilustracje w żywych kolorach zostały przygotowane z najwyższą starannością.

Lepiej szybko sprawdźcie, o co chodzi z tymi foliami i pamiętajcie… Wirusy są zaraźliwe!

Wirusowa ekipa: Ewa i Natalia Karpińskie, Joanna Lenart, Karolina Węglarzy, Katarzyna Dziuba, Marta Woszczak, Marcel Kotkowski, Kropka

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • czaple
 • Ryms na Facebook
 • OKO
 • 12 miesięcy
 • Arctic
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Żółwik
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • Wróble na kuble