Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

O smoku spod Wawelu

Autorzy: , dodano Środa, 21 września 2016 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"O smoku spod Wawelu"
Wojciech Widłak
ilustr. Jola Richter-Magnuszewska

"W kraju Polan. O dawnej Polsce"
Zofia Stanecka
ilustr. Magda Kozieł-Nowak

"Planety pana Mikołaja. O wielkim astronomie"
Anna Czerwińska-Rydel
ilustr. Katarzyna Bajerowicz

Wydawnictwo Egmont, 2016
seria: Czytam sobie


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Wrześniowe nowości z pierwszego poziomu serii "Czytam sobie" to zaproszenie na niepowtarzalną wycieczkę po dawnej Polsce. Wielbiciele opowieści z dreszczykiem odwiedzą legendarnego smoka wawelskiego. Ciekawi zamierzchłych czasów przeczytają, jak wyglądało życie ludzi w Polsce pierwszych Piastów. A ci, którzy lubią zadawać trudne pytania, poznają historię małego Mikołaja Kopernika, który został wielkim astronomem.

"Czytam sobie" to trzypoziomowa bestsellerowa seria wspierająca naukę czytania dzieci w wieku 5–7 lat. Fascynujące historie i piękne ilustracje już od 14 września dostępne dla najmłodszych czytelników!

 

Książki z serii "Czytam sobie" zostały napisane i zilustrowane przez najlepszych polskich twórców. W najnowszych propozycjach znalazły się trzy tytuły z poziomu 1. Dwa tytuły z linii fakty: „W kraju Polan. O dawnej Polsce”, „Planety pana Mikołaja. O wielkim astronomie” oraz jeden tytuł z linii legendy: „O smoku spod Wawelu”. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

„O smoku spod Wawelu”

Mieszkańcy Krakowa są przerażeni. W jamie pod Wawelem zamieszkał straszliwy smok. Ma ogromny apetyt i zjada dosłownie wszystko, co napotka na swojej drodze. Czy znajdzie się śmiałek, który zdoła go pokonać? Legenda o smoku wawelskim w nowej odsłonie autorstwa mistrza pióra – Wojciecha Widłaka.

„W kraju Polan. O dawnej Polsce”

Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wyglądałoby Wasze życie, gdybyście urodzili się dawno temu? Dzięki tej książce przeniesiecie się do średniowiecza, do czasów panowania księcia Mieszka. Witajcie w kraju Polan!

„Planety pana Mikołaja. O wielkim astronomie”

Kiedy Mikołaj Kopernik był małym chłopcem, lubił patrzeć w niebo pełne gwiazd. Nie bał się zadawać pytań, gdy coś go zainteresowało lub budziło jego wątpliwości. To między innymi dzięki temu, już jako znany astronom, dokonał odkryć, które rozsławiły jego imię w całym świecie.

 

W dzisiejszych czasach książki coraz częściej wypiera technologia i Internet. Łatwiej obejrzeć jakiś film, niż sięgnąć po książkę. Dlatego to rodzicom powinno zależeć, by zarazić dzieci pasją czytania i dawać dobry przykład. Magdalena Kordaszewska – trener dziecięcy, absolwentka Wydziału Zarządzania UW i Psychologii pozytywnej w edukacji i wychowaniu, podpowiada, jakie korzyści niesie samodzielne czytanie książek przez dzieci:

Po pierwsze

Samodzielne czytanie stymuluje umysł, ponieważ jest to proces bardziej skomplikowany niż samo oglądanie obrazków. Pobudzeniu ulega jednocześnie wiele obszarów w mózgu, które między innymi odpowiadają za widzenie, język i asocjacje pojęciowe.

Po drugie

Czytanie zdecydowanie rozwija zdolności językowe oraz wzbogaca doświadczenie dziecka, dzięki czemu ma ono możliwość uczenia się wyrażania własnych myśli, ale również rozumienia innych ludzi. Czytanie poszerza słownictwo dzieci, dzięki czemu są one w stanie lepiej zwerbalizować to, co czują, lepiej wyrazić własne emocje. Dodatkowo bajki również rozwijają myślenie, pokazują związki przyczynowo-skutkowe, motywują do analizowania i wyciągania wniosków, dzięki czemu maluchy nabywają odpowiednie kompetencje społeczne.

Po trzecie

Samo czytanie tak bardzo angażuje wiele ośrodków mózgu, że w wielu przypadkach pozwala dzieciom i dorosłym się zrelaksować. Przenosząc się do świata fantazji, pociecha ma możliwość oderwania się od rzeczywistości, od otaczających ją problemów. Dostaje w zamian wytchnienie i ciszę, której w dzisiejszym multimedialnym świecie często brakuje.

Po czwarte

Czytając książki, nasze dzieci wkładają w to niemały wysiłek, a żeby poznać zakończenie historii, muszą wytrwać w czytaniu do ostatniej kartki. Dzięki temu uczą się realizować wyznaczone cele, nabywają umiejętności odraczania gratyfikacji, rozwijając koncentrację oraz cierpliwość, co, jak łatwo zaobserwować, w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne, bo wszystko chcemy mieć już, na teraz. Dodatkowo w skupianiu uwagi dzieciom przeszkadzają zewsząd docierające do nich bodźce, a czytając, uczą się i relaksować, i ograniczać dopływ bodźców, by mogły się skupić na czytanej historii.

Po piąte

Jak już wspomniano obcowanie z książką rozwija inteligencję emocjonalną i uczy dzieci nazywania, rozpoznawania oraz wyrażania własnych emocji.

W nauce czytania pomoże seria "Czytam sobie". Łączy ona intrygująco stworzone opowiadania z ciekawymi ilustracjami. W tej serii książek znajdziecie kilka rozwiązań ułatwiających samodzielną naukę czytania przez dzieci. Książki są pisane dużym i wyraźnym tekstem, który znajduje się na dole każdej strony. Młody czytelnik, ćwicząc wzrok, często pomaga sobie, wodząc po czytanych wyrazach palcem. Na co drugiej stronie występuje wyraz podzielony na głoski – głoskowanie to kolejna umiejętność ułatwiająca płynne czytanie. Na stronach jest niewiele tekstu, jedno-dwa zdania, zatem młody czytelnik może samodzielnie przeczytać książkę od deski do deski, mając ogromną satysfakcję i poczucie sukcesu. A teksty są intrygujące i zabawne, co z pewnością spodoba się dzieciom.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Plasterek
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • ryms w empikach
 • Ryms na Facebook
 • Arctic
 • OKO
 • Lato Adeli
 • Amelia i Kuba
 • Wróble na kuble