Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Wodnikowe Wzgórze

Autorzy: , dodano Środa, 2 listopada 2016 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Wodnikowe Wzgórze"
Richard Adams
ilustr. Aldo Galli
przeł. Krytyna Szerer
Wydawnictwo Literackie, 2016

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy: 

Uniwersalna opowieść o odwadze i woli przetrwania. Klasyka porównywana i stawiana na półkach obok "Hobbita" Tolkiena i cyklu o Narnii Lewisa. Bez dzieła Adamsa nie byłoby Harry’ego Pottera. 

Źle się dzieje w królikarni Sandleford. W miejscu, w którym króliki wiodą spokojny żywot, ma powstać nowe osiedle. Wygodne nory i zielone łąki zostaną unicestwione.

Nie jest łatwo opuścić swój dom. Stado kłapouchów pod wodzą dwóch niezłomnych braci – Piątka i Leszczynka – musi jednak wyruszyć w podróż w poszukiwaniu nowego miejsca na ziemi. Tak rozpoczyna się królicza epopeja. Nie trzeba dodawać, że po drodze naszych bohaterów czeka mnóstwo przygód i jeszcze więcej niebezpieczeństw.

"Wodnikowe Wzgórze" to książka, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie. Richard Adams stworzył dzieło uniwersalne, trafiające do serc wszystkich czytelników, bez względu na wiek. W świecie Adamsa króliki mają imiona, zorganizowaną społeczność, obyczaje, własną mitologię, język, a nawet poezję. Mają też coś absolutnie wyjątkowego – dar przewidywania przyszłości.

Andrzej Sapkowski wymienia "Wodnikowe Wzgórze" jako jedną ze 100 najważniejszych powieści fantastycznych wszech czasów. Do miłośników tej książki należą również Stephen King i J. K. Rowling. Dzieło Adamsa zostało zekranizowane, przeniesione na deski teatralne, przerobione na grę komputerową i słuchowiska radiowe. Ponadto prace nad nowym serialem opartym na "Wodnikowym Wzgórzu" rozpoczęły Netflix i BBC.

Nowe wydanie "Wodnikowego Wzgórza" w Wydawnictwie Literackim zdobią ilustracje włoskiego artysty Alda Gallego.

„Jeżeli w księgarni nie ma miejsca dla Wodnikowego Wzgórza, to znaczy, że literatura dla dzieci umarła” „The Economist”

„Kreując idealnie osobną rzeczywistość, autor z niespotykaną głębią, jakby mimochodem, komentuje relacje międzyludzkie” „The Guardian”

Richard Adams - (ur. 1920) – syn wiejskiego lekarza, studiował historię w Worcester College w Oksfordzie. "Wodnikowe Wzgórze" zaczął opowiadać swoim dwóm córkom i to one namówiły go, aby spisał tę historię. Mimo iż od jej pierwszego wydania w 1972 r. minęło już ponad czterdzieści lat, opowieść o królikach nadal inspiruje i wzrusza.Książka osiągnęła gigantyczny sukces na całym świecie i powszechnie uznawana jest za klasykę współczesnej literatury.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Lato Adeli
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • ryms w empikach
 • Plasterek
 • Arctic
 • Ryms na Facebook
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • Amelia i Kuba