Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Samuraj Neko

Autorzy: , dodano Wtorek, 6 lipca 2010 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat), Książki dla młodzieży, Książki dla każdego

"Samuraj Neko"
Rosa Liksom
ilustr. Klaus Haapaniemi
przeł. Bożena Kojro
Wydawnictwo Kojro, 2010

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"Samuraj Neko" Rosy Liksom i fińskiego projektanta Klausa Haapaniemi jest książką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Napisana w duchu baśni braci Grimm opowieść o szlachetnym samuraju, broniącym biednych ludzi, w magiczny sposób przedstawia świat kultury japońskiej i zwraca uwagę na najważniejsze wartości ludzkiego życia.

Piękne ilustracje o niezwykłych kolorach i kształtach przykuwają wzrok i inspirują wyobraźnię, sprawiając, że baśń ta stanowi wyjątkową lekturę niezależnie od wieku czytelnika.

Rosa Liksom jest wielokrotnie nagradzaną fińską pisarką i malarką, autorką powieści, opowiadań oraz scenariuszy filmowych. Studiowała antropologię i nauki społeczne, obecnie mieszka w Helsinkach. Cieszący się międzynarodową sławą fiński projektant i ilustrator Klaus Haapaniemi pracuje na stałe w Londynie. W 2008 r. został wyróżniony w Finlandii tytułem „Grafika Roku”. "Samuraj Neko" stanowi pierwszą opublikowaną w Finlandii wspólną pracę obojga artystów.

Dobry i sprawiedliwy samuraj Neko chroni mieszkańców wsi Oku przed chciwym możnowładcą Toranagą, który każe go zabić. Neko jednak ucieka, znajduje schronienie w klasztorze mnichów-mistyków, poznaje tajemnice sztuki ninjutsu i staje się wojownikiem ninja. Pewnego dnia wraca, by zmierzyć się z Toranagą.

Oto fragment:

Jest już późno. Tak późno, że nawet psy akita, które podczas snu umieją strzec swojej duszy i ciała, śpią, ułożone w kształt znaku Ki. Noc trwa już tak długo, że pobladło światło gwiazd Drogi Mlecznej. Wieśniacy wciąż siedzą w milczeniu na placu. Wstaje Masahiko, spogląda na nich surowo, po czym w chwili, gdy księżyc już ma zajść za góry Tobu, wskazuje nań ręką. Spojrzenia wszystkich zwracają się w tamtą stronę i cóż widać? Świecący most księżycowy łączy się z palcem Masahiko, a pośrodku stoi jakaś postać. Jest ubrana w czarną pelerynę, trzyma połyskujący flet, u boku przypięty ma sztylet tanto o krótkim ostrzu. Okrzyki strachu i zaskoczenia burzą spokój nocy. Wkrótce mieszkańcy wsi dostrzegają, że owinięta w czarną pelerynę postać to nie duch, ale ninja, znawca wielu tajemnic, szkolony przez mnichów-mistyków. Ninja, szybki i spostrzegawczy wojownik, który w każdych warunkach pokona nawet bardzo potężnego wroga.

link


Zobacz także:


Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Żółwik
 • czaple
 • OKO
 • Arctic
 • ryms w empikach
 • Lato Adeli
 • Wróble na kuble
 • 12 miesięcy
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • Ze zwierzyną pod pierzyną