Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Franek Einstein i Turbomózg t. 3

Autorzy: , dodano Piątek, 2 września 2016 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Franek Einstein i Turbomózg" t. 3
Jon Scieszka
ilustr. Brian Biggs
przeł. Michał Zacharzewski
Wydawnictwo Wilga, 2016


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

W trzecim tomie książki prosto z listy bestsellerów „New York Times” Franek Einstein, genialny dziecięcy naukowiec i wynalazca, oraz jego przyjaciel Watson, Klank, autokonstrukt o sztucznej inteligencji, i Klink, niemal autokonstrukt o sztucznej prawie-inteligencji, znowu rywalizują z ich kumplem z klasy i odwiecznym wrogiem, Tobiaszem Edisonem. Tym razem próbują uwolnić moc kryjącą się w ludzkim ciele!

 

"Franek Einstein i silnik antymaterialny" t. 1

Franek Einstein uwielbia odkrywać, jak działa świat. Właśnie w tym celu buduje kolejne niezwykłe wynalazki. Korzysta z wiedzy naukowej, ale i wyobraźni…

Podczas pewnego nudnego eksperymentu chłopiec tworzy w swoim garażu dwa roboty, Klinka i Klanka. Uderzenie pioruna budzi je do życia. Przemądrzały Klink i dowcipkujący Klank nie do końca sprawdzają się w laboratorium, mimo to pomagają Frankowi udoskonalić silnik antymaterialny. Pewnego dnia arcywróg chłopca, niejaki Tobiasz Edison, kradnie oba roboty. Tym samym wprowadza w życie swój upiorny plan…

W każdej książce czytelnicy znajdą kolorowe ilustracje, przekroje i modele a także kilkustronicową mini encyklopedię wyjaśniającą najtrudniejsze naukowe pojęcia użyte w książce.

 

"Franek Einstein i elektryczny palec" t. 2

W drugim tomie przygód genialnego dziecięcego naukowca i wynalazcy, jakim jest Franek Einstein, bohater razem ze swoim najlepszym przyjacielem Watsonem, robotem Klinkiem oraz Klankiem po raz kolejny rywalizują z Tobiaszem Edisonem, kolegą z klasy i arcywrogiem Franka. Tym razem chodzi o odkrycie nowego źródła energii.

Franek stara się udoskonalić jeden z wynalazków Nikoli Tesli, czyli „elektryczny palec”. Ten gadżet pozwali czerpać prąd z dowolnego miejsca. Tym samym pozwoli mieszkańcom Midville na korzystanie z bezprzewodowej energii słonecznej.

To jednak oznacza, że Franek uniemożliwi Edisonowi przejęcie kontroli nad prądem i światłem w mieście. Chłopiec chce zmonopolizować jej źródła, żeby zarobić mnóstwo szmalu!

Czas ucieka. Tylko Franek, Watson, Klink i Klank są w stanie powstrzymać Edisona…

 

Jon Scieszka dorastał w miłości do nauki. Jeden z jego wczesnych, choć już przełomowych wynalazków – umieszczenie selera naciowego w zabarwionej wodzie – wciąż jest wspominany (głównie przez jego mamę). Jon jest autorem "Prawdziwej historii trzech małych świnek", "Cuchnącego człowieka serowego i innych głupich bajek", "Wojowniczego królika", serii o przygodach trojga podróżników w czasie oraz kilku innych książek. Jest też założycielem strony Guysread.com. W przeszłości pełnił funkcję ambasadora Young People’s Literature. Mieszka w Brooklynie w Nowym Jorku i wciąż kocha naukę.

Brian Biggs ilustrował książki takich autorów jak Garth Nix, Cynthia Rylant czy Katherine Applegate. Jest autorem i rysownikiem serii "Wszystko, co jeździ". Mieszka w Filadelfii.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • Żółwik
 • Arctic
 • OKO
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • 12 miesięcy
 • Wróble na kuble
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • czaple
 • Lato Adeli