Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Lewandowski. Wygrane marzenia

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 23 maja 2016 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Lewandowski. Wygrane marzenia"
Dariusz Tuzimek
Wydawnictwo Egmont, 2016
seria: Mali mistrzowie 

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Już wkrótce do rąk młodych czytelników trafi najnowszy tom piłkarskiej serii. „Lewandowski. Wygrane marzenia” to biografia najlepszego polskiego piłkarza, kapitana reprezentacji Polski, sportowca, który był najlepszym strzelcem eliminacji, do mistrzostw Europy w 2016 roku.

W książce znajdą się zdjęcia z prywatnego archiwum rodziny Lewandowskich, unikatowe materiały z treningów oraz najlepsze ujęcia z boiska. Nie zabraknie szczegółowego opisu najważniejszych meczów w karierze Lewandowskiego, który w ubiegłym roku zajął 4 miejsce w plebiscycie o Złotą Piłkę.

Słowem, wszystko co ucieszy każdego fana piłki nożnej

Pisząc biografię Roberta Lewandowskiego, Dariusz Tuzimek, wykorzystał całą swoją wiedzę o piłce nożnej oraz historie, które poznał dzięki rozmowom nie tylko z samym bohaterem, lecz także z jego najbliższą rodziną, menedżerami, przyjaciółmi, trenerami oraz kolegami z boiska.

To te rozmowy, a także trzymająca w napięciu narracja sprawiły, że powstała książka, która pokazuje dzieciom drogę Roberta do wielkiej kariery. Poznajemy chłopca, a później sportowca, który swoje osiągnięcia zawdzięcza ciężkiej pracy i wielkiej konsekwencji.

O autorze:

Dariusz Tuzimek, dziennikarz prasowy i telewizyjny oraz znany felietonista. Zdobywca „Piłkarskiego Oskara” dla najlepszego dziennikarza prasowego w 2006 roku. Publikował m.in. na łamach „Przeglądu Sportowego”, „Polska – The Times” i „Gazety Wyborczej”. Kibice znają go z relacji sportowych dla TVP, Canal Plus, TVN, TVN24 oraz nSport. Obecnie jest związany z Wirtualną Polską i portalem Futbolfejs.pl. Futbol to jego pasja, a drużyna biało-czerwonych była jego pierwszą miłością. W wolnych chwilach jest kapitanem Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy. Z prawdziwą przyjemnością kopie też piłkę z własnym synem. Z Robertem Lewandowskim o piłce przegadali wiele godzin, nie tylko przy okazji oficjalnych wywiadów. Te rozmowy – prowadzone przez kilka lat dziennikarskiej roboty – pomogły mu dobrze poznać najlepszego polskiego piłkarza. I lepiej przedstawić go w książce najmłodszym kibicom Roberta.

Do tej pory w serii piłkarskiej „Mali mistrzowie” ukazały się:

"Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem", książka która zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014 roku w konkursie Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i kropka”

"Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce"

"Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę"

Seria przez wiele tygodni królowała na listach bestsellerów sieci handlowych, a prawa do niej zostały sprzedane już do 7 krajów.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Arctic
 • Żółwik
 • czaple
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • Wróble na kuble
 • OKO
 • ryms w empikach
 • Ryms na Facebook
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • 12 miesięcy