Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

To tylko skarb?!

Autorzy: , dodano Czwartek, 7 kwietnia 2016 | kategoria: Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

To tylko skarb?!"
Suzanne Selfors
przeł. Michał Zacharzewski
Wydawnictwo Wilga, 2015

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Sympatycznego Homera Winslowa Puddinga zdążyliście już poznać w pierwszej części trylogii Suzanne Selfors pt. „To tylko pies?!”. Pamiętacie zapewne, że nastolatek z Mlecznej Doliny o marzycielskim usposobieniu, nadwadze i sporej kolekcji map spalił bibliotekę, pożegnał ukochanego wujka Drake’a i wszedł w posiadanie niezwykłego basseta, tajemniczej monety oraz mapy. Ale to nie wszystko: chłopiec wykazał się nie lada odwagą i unieszkodliwił okrutną Madame la Directeur, odpowiedzialną za śmierć wujka Drake’a.

Czytając „To tylko skarb?!” podążamy za chłopcem w jego drodze do stania się pełnoprawnym członkiem tajnego Stowarzyszenia Legend, Odkryć, Skarbów i Tajemnic. Uprawnia go do tego wspomniana moneta od wujka Drake’a oraz list polecający. Niestety okazuje się, że chłopiec nie może wejść w szeregi stowarzyszenia tak po prostu, gdyż o miejsce to walczy jeszcze jedna osoba – niegdysiejsza przyjaciółka Homera, dziewczynka z różowymi włosami, szczurzycą Stokrotką i ogromnym tupetem. Lorelai i Homer nie mogą dojść do porozumienia, więc przewodniczący stowarzyszenia Lord Mockingbird postanawia rzucić wyzwanie młodym poszukiwaczom. Kto z nich jako pierwszy odnajdzie ukrytą przez lorda monetę, ten zostanie przyjęty w poczet stowarzyszenia.

Czy Homer wygra rywalizację z Lorelai? Kto mu w tym pomoże, a kto zaszkodzi? Przeczytajcie sami. Nadmienię jedynie, że jak zwykle czeka czytelników wiele niespodzianek. A na drodze do upragnionego zaszczytu stanie niedźwiedź, kryształy harmoniczne i rodzeństwo o nadzwyczajnej sile.

Kto czytał poprzednią część trylogii, ten wie, że lektury Suzanne Selfors dostarczają solidnej porcji rozrywki. Ale recenzowane książki nie tylko bawią. Uczą, że warto podążać za marzeniami, jakkolwiek wydawałyby się one nieosiągalne; że nawet najbardziej nierozgarnięty nastolatek, z nadwagą i pryszczami, ma w sobie potencjał i jest w stanie dokonać czegoś ważnego. Co więcej, jest w literaturze amerykańskiej pisarki także pochwała przyjaźni, wytrwałości w dążeniu do celu oraz pokonywania własnych słabości. Książki pisarki z deszczowej wyspy niedaleko Seatlle pokazują, że świat offline jest naprawdę pociągający!

Polecam „To tylko skarb?!” do czytania rodzinnego na wakacjach, gdyż jej przygodowy charakter świetnie wpisuje się w letnie, wycieczkowe klimaty. Książka zapewni rozrywkę także dorosłym, pod warunkiem, że nie będą wrażliwi na różne wpadki korektorskie w toku lektury; dostarczy emocji, ale też zainspiruje do rodzinnych zabaw na świeżym powietrzu – w podchody, w chowanego. Zatem trzecią część trylogii pt. „To tylko piraci?!” zamierzam czytać z rodziną podczas rejsu żaglówką po Wielkich Jeziorach Mazurskich. A wy?

Łucja Abalar

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • 12 miesięcy
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Ryms na Facebook
 • Lato Adeli
 • Żółwik
 • czaple
 • Arctic
 • ryms w empikach
 • Wróble na kuble