Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

OT KOT. Andrzej Kot

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 4 kwietnia 2016 | kategoria: Nowości, Książki dla rodziców

"OT KOT. Andrzej Kot"
koncepcja albumu: Jarosław Koziara
skład, łamanie, obróbka cyfrowa: Piotr Wysocki
tekst: Grzegorz Józefczuk
przeł. Małgorzata Sady
Wydawnictwo Tararara, 2016


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"OT KOT" - monograficzna publikacja o życiu i twórczości lubelskiego grafika Andrzeja Kota (1946-2015) przygotowana przez Jarosława Koziarę to unikatowe, jedyne w swoim rodzaju, staranne wydawnictwo albumowe, zrealizowane na specjalnie dobranych papierach i w różnych technikach druku. Wszystko po to by jak najlepiej pokazać złożoną i różnorodną twórczość Andrzeja Kota.

Z gigantycznego dorobku artystycznego Andrzeja, Koziara wybrał pokaźną ilość reprezentacyjnych grafik i poszeregował według kilku motywów przewodnich.

Andrzej Kot bardzo zabiegał o to by jego prace nie przepadły, rozsyłał je pocztą, obdarowywał wszystkich znajomych i przyjaciół, jeśli mógł sprzedawał. Jego ostatnim marzeniem było wydanie albumu ze swoimi grafikami. Dzięki staraniom Koziary udało się go spełnić już po śmierci artysty, i tak oto jego bogaty dorobek artystyczny został po raz kolejny zmultiplikowany i na pewno już nie przepadnie.

 

Andrzej Kot - urodzony 21 listopada 1946 w Lublinie w którym mieszkał i żył rysowaniem do śmierci 17 lutego 2015. Grafik, kaligraf, zecer, typograf, miłośnik liter, ilustracji i satyry, w Lublinie znany był głównie jako twórca exlibrisów, znaków graficznych i satyrycznych rysunków, którymi zasypywał osoby z którymi się przyjaźnił. W świecie był docenianym grafikiem, na niepowtarzalny styl jego grafik, rysunków, liternictwa zwróciły uwagę najważniejsze wydawnictwa branżowe tamtego czasu niemiecka Scriptura, Magyar Grafik, Das alphabet, Die Bildwelt der Buchstaben von A bis Z, nowojorski Upper&LowerCase, kalifornijski Fried Caligrafic, Sarmatian Houston czy Idea z Tokio.

Jarosław Koziara - urodzony w 1967 roku , performer, artysta plastyk z Lublina, wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Autor kilkudziesięciu scenografii teatralnych, plenerowych i telewizyjnych. Twórca monumentalnych, kilkuhektarowych landartów. Autor kilkuset okładek do płyt, książek, plakatów, znaków graficznych, felietonista w „Zoom-ie” . Sprawca zabawnych happeningów i performance’ów w przestrzeni miejskiej oraz instalacji w galeriach. Właściciel firmy i wydawnictwa „Tararara” (Kokoryny – czyli opowieści dziwnej treści).

link

Książkę OT KOT można kupić pod adresem www.tararara.pl

dodał: Jarek Koziara, Środa, 20 kwietnia 2016 23:19

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Lato Adeli
 • Ryms na Facebook
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • ryms w empikach
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • 12 miesięcy
 • Arctic
 • OKO
 • Wróble na kuble
 • Żółwik
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • czaple