Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Zagadka dna morskiego

Autorzy: , dodano Piątek, 15 stycznia 2016 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (10-12 lat), Książki dla młodzieży

"Zagadka dna morskiego”
„Zagadka hien cmentarnych”
Jørn Lier Horst
przeł. Milena Skoczko
Wydawnictwo Smak Słowa, 2016
seria: CLUE


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Na powierzchnię wody nad Zatoką Okrętów wypływa but. W środku znajdują się kości ludzkiej stopy. W nocy ktoś przekopuje stare groby na miejscowym cmentarzu. Te tajemnice mogą rozwiązać tylko czterej nastoletni bohaterowie detektywistycznych mini-powieści Jørna Liera Horsta. Modzi czytelnicy pokochali błyskotliwe książki bestsellerowego norweskiego autora kryminałów.

„Zagadka dna morskiego” i „Zagadka hien cmentarnych” to następczynie wydanych przez Smak Słowa we wrześniu ubiegłego roku książek Horsta. Nastoletnimi bohaterami serii są Cecillia i jej przyjaciele: Leo, Une oraz uparty pies Egon – pasjonaci kryminalnych łamigłówek. Dziewczynka i gromadka jej przyjaciół mają niebywały dar popadania w tarapaty i rujnowania planów przestępcom grasującym w okolicach Zatoki Okrętów. Odkrywanie kolejnych poszlak, dowodów i zaskakujących faktów powoduje u małych detektywów dreszczyk emocji i dostarcza im wielkiej frajdy.

W „Zagadce dna morskiego” nad Zatokę przybywa ekipa filmowa, wszędzie roi się od aktorów i kamerzystów. Okazuje się jednak, że nie wszyscy goście Perły są tymi, za których się podają. Dno morskie również skrywa swoje tajemnice. Dzieciaki przekonają się, czy uda im się rozwiązać kryminalną łamigłówkę. W drugiej z książek – „Zagadce hien cmentarnych” – przyjaciele odkrywają tajemnice miejscowego cmentarza oraz historię kamiennego kościółka, nawiedzanego przez ducha zmarłego pastora. Ten tom przyniesie również odpowiedź na zadane w poprzednich częściach pytanie, co wydarzyło się w letni wieczór, gdy w nagle zniknęła matka Cecilii.

CLUE to angielskie słowo oznaczające wskazówkę do rozwiązania zagadki. To także pierwsze litery imion bohaterów: Cecilii, Leo, Une i psa Egona. Aby móc rozwiązać zagadki kryminalne młodzi detektywi muszą nauczyć się myśleć tak, jak najwybitniejsi filozofowie świata. „Zagadce dna morskiego” towarzyszą rozważania o Arystotelesowskim „złotym środku”, a mottem „Zagadki hien cmentarnych” Horst uczynił cytat z norweskiego myśliciela Sorena Kierkegaarda „Życie można zrozumieć, patrząc nań tylko wstecz. Żyć jednak trzeba naprzód.”

Jørn Lier Horst (ur. 1970) to pisarz i dramaturg, jeden z najsłynniejszych norweskich autorów powieści kryminalnych. Do 2013 roku pracował jako szef wydziału dochodzeniowego policji w Vestfold. Stworzył cykl kryminałów, w których głównym bohaterem jest William Wisting, policjant pracujący w Larviku. Jego powieści ukazały się dotąd w przekładach na blisko 20 języków. W Polsce ukazały się dotąd jego trzy książki: „Jaskiniowiec”, „Psy gończe” oraz „Poza sezonem”.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • 12 miesięcy
 • Lato Adeli
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Żółwik
 • Ryms na Facebook
 • ryms w empikach
 • czaple
 • Arctic
 • Wróble na kuble