Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Krótka historia Polski - kreatywna książeczka

Autorzy: , dodano Piątek, 6 listopada 2015 | kategoria: Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Krótka historia Polski - kreatywna książeczka"
Zuzanna Szelińska
ilustr. Diana Karpowicz
Wydawnictwo Zuzu Toys, 2015

« wróć na stronę listy informacji o książkach

To już trzecia po „Przygodzie z Polską” oraz „Przygodzie z Europą” książeczka kreatywna dla dzieci wydawnictwa Zuzu Toys. Podobnie jak poprzednio, mały odbiorca ma za zadanie wykonać szereg aktywności o charakterze plastycznym. Do jego dyspozycji jest kilkanaście czarno-białych rysunków. Co może z nimi zrobić? Może je pomalować, uzupełnić literami, naklejkami, ale również skojarzyć z faktami historycznymi – to zależy od polecenia umieszczonego pod grafiką. Wszystkie zadania, zgodnie z tytułem dotyczą historii Polski i wybitnych Polaków.

„Krótka historia Polski” to publikacjach o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, która wpisuje się w nurt książek promujących nowoczesny patriotyzm. Z pewnością znajdzie miejsce na półkach rodziców, którym wychowanie patriotyczne szczególnie leży na sercu. Przy czym należy pamiętać, żeby nie zostawiać pociechy samej z zadaniami, gdyż niektóre mogą wydawać się za trudne, jak na przykład nazywanie narzędzi rolniczych, którymi posługiwali się chłopi za czasów pierwszych Piastów albo skojarzenie marszałka Piłsudskiego z doniosłymi wydarzeniami historycznymi.

O ile poprzednie książeczki kreatywne z tego cyklu wzbudziły moje zastrzeżenia pod względem edytorskim i typograficznym, to „Krótką historią Polski” jestem usatysfakcjonowana. Ilustracje Diany Karpowicz, zdecydowanie lepsza kompozycja okładki, dobrze dobrany krój pisma sprawiają, że recenzowana pozycja zwraca uwagę i wywołuje pozytywne wrażenia estetyczne - jest czytelna, różnorodna i ciekawa.

Szesnaście kart pracy oraz cztery plakaty z mapą Polski w różnych okresach historycznych wprowadzają dziecko w świat historii Polski, jej geografii, a nawet polityki. Zaprojektowane przez Dianę Karpowicz mapy, które dziecko samodzielnie uzupełnia i koloruje, dzięki perforacji mogą być oddzielone od książeczki i stanowić wartościową pod wieloma względami dekorację dziecięcego pokoju. Przy czym „Krótka historia Polski” rozwija nie tylko wiedzę i słownictwo historyczne oraz poczucie tożsamości narodowej. Mapy - wyszukiwanki ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację uwagi, a aktywność plastyczna doskonali zdolności manualne i precyzję ruchów. Polecam.

Łucja Abalar

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • OKO
 • Wróble na kuble
 • Lato Adeli
 • czaple
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Ryms na Facebook
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Żółwik
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • 12 miesięcy
 • ryms w empikach