Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Figle w fokarium

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 21 września 2015 | kategoria: Nowości, Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Figle w fokarium"
Marcin Sendecki
ilustr. Ewa Poklewska-Koziełło

"Droga Mocy"
Zofia Stanecka
ilustr. Disney

"Babula Babalunga"
Joanna Jagiełło
ilustr. Daniel de Latour

"Rok z kocicą Izabelą"
Ewa Nowak
ilustr. Mikołaj Kamler i Zuzanna Orlińska

"Jezioro łabędzie, czyli jak powstał najsłynniejszy balet świata"
Ewa Nowak
ilustr. Ewa Beniak-Haremska

Wydawnictwo Egmont, 2015
seria: Czytam sobie


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

„Czytam sobie” ma trzy lata!

Seria „Czytam sobie” na dobre zadomowiła się na polskim rynku. Co więcej - wciąż się rozwija i dostraja do potrzeb co raz to nowych początkujących czytelników. We wrześniu tego roku w księgarniach pojawiły się kolejne nowości.

Klasyka ma się dobrze

Listę klasycznych książeczek wzbogacą dwa nowe tytuły – na poziomie 2 i 3. „Babula Babalunga” to znakomite opowiadanie Joanny Jagiełło o przygodach dwójki rodzeństwa z nietypową sublokatorką. Tajemnica, trochę grozy, dużo humoru i fantastyczne ilustracje Daniela de Latoura – czyli kwintesencja dobrej zabawy z literaturą. Dla nieco sprawniejszych czytelników – na poziomie 3 tym razem wzruszająca historia o kotach i kociakach, z bardzo kocimi ilustracjami Mikołaja Kamlera i Zuzanny Orlińskiej.

Fakty wciąż rządzą

Tej jesieni ciekawi świata mają szansę zacząć przygodę z ksiażką wyjątkową – o fokach z helskiego fokarium. Tekst wybitnego poety Marcina Sendeckiego i piękne ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło przedstawiają młodym czytelnikom jedyne w swoim rodzaju miejsce, jakim jest Stacja Morska w Helu. Wszystkie fakty potwierdzone przez specjalistkę, dr Iwonę Pawliczkę, oceanografa i miłośniczkę fok.

Drugi tytuł z cyklu opowieści prawdziwych to „Jezioro łabędzie” – historia powstania najsłynniejszego baletu na świecie. Trochę historii, dużo tańca i muzyki, fakty sprawdzone przez specjalistę. Dodatkowo na końcu zestaw podstawowych kroków baletowych z instrukcją wykonania!

Niech Moc będzie z wami!

Na poziomie 1 mamy prawdziwą gratkę dla wielbicieli sagi Star Wars. „Droga Mocy” to pierwsza z książek w nowej linii, która pozwala dzieciom rozpoczynać przygodę z czytaniem w towarzystwie wyjątkowych postaci z kultowych filmów, będących już częścią naszego kodu kulturowego.

„Miałam jedenaście lat, gdy po raz pierwszy obejrzałam „Powrót Jedi” i pokochałam kino” – mówi Zofia Stanecka, pisarka, autorka tekstu do „Drogi Mocy” z serii Czytam sobie. „Gwiezdne wojny” otworzyły mi oczy na język filmu. Pokazały, że nie tylko literatura może tworzyć mity. Przeżywałam walkę dobra ze złem w odległej galaktyce, chciałam być rycerzem Jedi, żeby jak Luke Skywalker walczyć po stronie Rebelii w obronie przyjaciół i rodziny.”

A więc zaufaj Mocy i czytaj sobie!

O książkach:

"Droga Mocy" - Nie lada gratka dla fanów sagi "Star Wars" - pierwsze kroki w czytaniu w towarzystwie Luke'a Skywalkera, Lorda Vadera i mistrza Yody! Gwiezdna przygoda, walka dobra ze złem, wielkie emocje, a to wszystko w znakomitym tekście Zofii Staneckiej. Niech Moc będzie z wami!

"Jezioro łabędzie" - Dziś każdy zna „Jezioro łabędzie”. Nie wszyscy jednak wiedzą, że początki baletu Piotra Czajkowskiego były bardzo trudne. Z tej książki dowiecie się wiele o historii powstania najsłynniejszego baletu świata.

"Rok z kocicą Izabelą" - Kiedy pewnego marcowego dnia kocica Izabela ucieka z domu, Zuzia jest zrozpaczona. Jednak gdy kotka po pewnym czasie wraca, życie mieszkańców małego domku staje na głowie.

"Figle w fokarium" - Poznajemy foki i ich opiekunów, dowiadujemy się co nieco o życiu i zwyczajach tych morskich ssaków. Znakomite ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło oddają realia tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. Zachęcamy do odwiedzin!

"Babula Babalunga" - Deszczowe lato nad jeziorem to dla Oli i Franka prawdziwa katastrofa. Wszystko zmienia się, gdy do willi „Nad Modrym Stawem”, w której mieszkają dzieci, przyjeżdża tajemnicza staruszka.

Więcej informacji o serii „Czytam sobie” na www.czytamsobie.pl

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Arctic
 • czaple
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • OKO
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Żółwik
 • Lato Adeli
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • ryms w empikach
 • 12 miesięcy