Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Gaduła

Autorzy: , dodano Czwartek, 30 kwietnia 2015 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Gaduła"
Barbara Kosmowska
ilustr. Ola Płocińska
Wydawnictwo Muza, 2015

"Zmyślacz"
Eliza Piotrowska
ilustr. Agnieszka Żelewska
Wydawnictwo Muza, 2015


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Seria "Poczytajki pomagajki" wydawnictwa Muza powraca z nowymi tytułami: „Zmyślacz” i „Gaduła”. Kolejne tomy wspierają rodziców w walce ze skłonnością do kłamstwa oraz nadmiernym gadulstwem ich pociech.

„Zmyślacz” to historia Pawła, chłopca obdarzonego ogromną wyobraźnią. Niestety, wymyśla on historie, które często mijają się z prawdą. Opowiada kolegom o swoim tacie – słynnym podróżniku, o nieistniejących osobach i przedziwnych przygodach. Dzieci odkrywają, że Paweł zmyśla, a przecież nikt nie lubi kłamców. Na szczęście wychowawczyni klasy wpada na pomysł, jak lepiej spożytkować fantazję ucznia.

Z kolei Julka – tytułowa „Gaduła” mówi prawdę, za to buzia się jej nie zamyka. Mówi i mówi, co bywa męczące nie tylko dla jej rodziców, ale także dla kolegów w przedszkolu. Dzieci zaczynają jej unikać, aż do dnia, kiedy to się okazało, że Gaduła ma świetne pomysły i wymyśla najlepsze zabawy.

Autorką „Zmyślacza” jest Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka wielu książek dla dzieci, tłumaczka z włoskiego oraz krytyk sztuki. Obecnie mieszka w Brazylii. Jak sama twierdzi: „Przepadam za swoją pracą, lubię jej skrajny charakter, rozpięty między ciszą pisania a gwarem spotkań z czytelnikami. Pisanie dla dzieci to jedna z moich życiowych funkcji, to oddech, wentyl, sens”.

Barbara Kosmowska, autorka „Gaduły”, debiutowała jako licealistka. Zdobywczyni licznych nagród w konkursach poetyckich i prozatorskich. Pisze zarówno książki dla dzieci, jak i dla dorosłych. Stworzyła także wiele słuchowisk radiowych.

"Poczytajki Pomagajki" to seria, której celem jest wsparcie dzieci, szczególnie w przełomowych dla nich momentach: kiedy sytuacja w rodzinie jest napięta, gdy z domowego zacisza trafiają do środowisk szkolnych lub przedszkolnych oraz gdy spotykają rówieśników, którzy różnią się od nich i których zachowania czasem trudno zaakceptować. „Zmyślacz” i „Gaduła” dzięki swoim przygodom w przedszkolu dowiadują się, że zawsze warto próbować, bo… podobnie jak inni bohaterowie serii Poczytajki pomagajki: „Nieśmiałek”, „ChoroWitek”, „Sama”, „ArcyBolek”, „Nowa w przedszkolu” czy „Dokuczalska”, każdy jest ważny!

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • Wróble na kuble
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Żółwik
 • Ryms na Facebook
 • czaple
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • Arctic
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • 12 miesięcy
 • OKO