Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Baśń o świętym spokoju

Autorzy: , dodano Czwartek, 7 maja 2015 | kategoria: Nowości, Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Baśń o świętym spokoju"
Zofia Stanecka
ilustr.Marianna Sztyma

"Pan od angielskiego"
Paweł Beręsewicz
ilustr. Aleksandra Krzanowska

"Ząb czarownicy"
tekst i ilustr. Joanna Olech

"Na ratunek karuzeli"
Ewa Nowak
ilustr. Joanna Rusinek

Wydawnictwo Egmont, 2015
seria: Poczytaj ze mną


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Baśń, humor, fantasy, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, jej odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. Ku temu jest bardzo dużo różnych powodów. Już 6. maja br. będzie miał premierę nowy cykl „Poczytaj ze mną” Literackiego Egmontu wspierający dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtujący nawyk wspólnego czytania i przeżywania. W jej powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy, jak Joanna Olech, Zofia Stanecka, Paweł Beręsewicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma.

Najważniejsze – wspólne czytanie

- Czytanie razem to zupełnie nie to samo, co czytanie komuś - mówi prof. Grzegorz Leszczyński, Prodziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, znawca literatury dla dzieci i młodzieży. - Wszystkie książki serii "Poczytaj ze mną" komponowane są właśnie w ten sposób, by zachęcały do wspólnej lektury, wspólnego wędrowania przez labirynty zdarzeń.

Gatunek i forma – niebagatelne znaczenie

W ramach cyklu są opowieści przygodowe, fantastyczne, humorystyczne – każdy znajdzie coś dla siebie. Tworzą je najlepsi współcześni autorzy, lubiani i chętnie czytani przez dzieci. O szatę graficzną zadbali znakomici ilustratorzy. Opowieści fantastyczne rozwijają wyobraźnię, książki przygodowe pozwalają zrozumieć otaczający świat i motywacje ludzkich działań, utwory humorystyczne rozładowują napięcia i pozwalają zachować dystans do rzeczywistości. Baśnie wprowadzają dziecko w świat tradycyjnych motywów ukształtowanych przez ludzką kulturę od niepamiętnych czasów.

Dziś połowa Polaków nie czyta wcale. Trzeba to zmienić. Dzieci powinny nauczyć się składać litery w słowa, a słowa w zdania – Poczytaj ze mną to zaproszenie dzieci do zakochania się w czytaniu już od najmłodszych lat.

W cyklu:

"Baśń o świętym spokoju", Zofia Stanecka, ilustracje: Marianna Sztyma

"Pan od angielskiego", Paweł Beręsewicz, ilustracje: Aleksandra Krzanowska

"Ząb czarownicy", tekst i ilustr. Joanna Olech

"Na ratunek karuzeli", Ewa Nowak, ilustracje: Joanna Rusinek

"Baśń o świętym spokoju"

Dawno, dawno temu żył sobie król Miłosław, który najbardziej na świecie kochał spokój. Jednak pewnej burzowej nocy wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło i króla, i całe jego królestwo. „Baśń o świętym spokoju” to piękna i wzruszająca historia o tym, że są w życiu rzeczy, dla których warto się zmienić.

"Na ratunek Karuzeli"

Na treningu piłki nożnej nietrudno o wielkie emocje, jednak tego zimowego dnia Antek czuł, że w powietrzu wisi zapowiedź czegoś naprawdę wyjątkowego. Kiedy wsiadał do stojącego na dachu ośrodka sportu helikoptera, nie spodziewał się, że ta wyprawa okaże się dla niego przygodą życia.

"Ząb czarownicy"

Nie każdemu dane jest spotkać na swojej drodze prawdziwą czarownicę. Przydarzyło się to kotu Gabrysiowi – kociemu dentyście. Efektem tego spotkania było mnóstwo niecodziennych i zarazem śmiesznych wydarzeń. Uwaga! Opowieść Joanny Olech zilustrowana przez Autorkę może powodować niekontrolowane ataki śmiechu.

"Pan od angielskiego"

W Dębowym Królestwie panuje wielkie poruszenie. Córka dębowego króla zamarzyła o czymś naprawdę wyjątkowym. Do akcji musi wkroczyć mag i tajni agenci. To będzie bardzo skomplikowana misja wywiadowcza. Uważajcie! Nie każdy jest tym, za kogo się podaje, a życie niesie ze sobą wiele niespodzianek.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Arctic
 • Ryms na Facebook
 • ryms w empikach
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Amelia i Kuba
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • Wróble na kuble
 • Plasterek