Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Powrót do Stumilowego Lasu

Autorzy: , dodano Piątek, 23 lipca 2010 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla każdego

"Powrót do Stumilowego Lasu"
David Benedictus
ilustr. Mark Burgess
przeł. Michał Rusinek
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2010


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

David Benedictus musi być albo bardzo zdeterminowany albo szalony, skoro mierzy się z kultowymi już bohaterami książek Milne'a - pomyślałam sobie na wieść o ukazaniu się kontynuacji przygód Kubusia Puchatka. Po przeczytaniu "Powrotu do Stumilowego Lasu", w dobrym przekładzie Michała Rusinka, wiem już, że jest po prostu wielkim miłośnikiem "Kubusia Puchatka" i "Chatki Puchatka". Z notki o autorze dowiaduję się dodatkowo, że D. Benedictus "jest autorem serii audycji radiowych o Kubusiu Puchatku, w których Judi Dench występowała jako Kangurzyca, a Geoffrey Palmer jako Kłapouchy. Wiele lat czekał na zgodę spadkobierców praw do książek A.A. Milne'a na wydanie kontynuacji przygód Miasia o Bardzo Małym Rozumku".

A jaka jest książka? Myślę, że jest w niej duch poprzedniczek. Puchatek i Prosiaczek pokazani w rozmaitych sytuacjach są tak samo naiwni i rozczulająco niemądrzy. Tygrysek bryka, Sowa ciągle robi okropne błędy ortograficzne, Kłapouchy ma w sobie tę samą flegmę, a Królik jest do bólu porządny. No i jest Krzyś, który na czas wakacji wraca ze szkoły do swoich przyjaciół z dzieciństwa. Znani z poprzednich części bohaterowie plus jedna nowa postać - wydra Lotta - mają dużo niebanalnych pomysłów, a pomysły są od tego, by wcielać je w życie. Mocno zorganizowany Królik postanawia zrobić "Spis Ludności", Lotta na wzór szkoły zakłada Stumilową Akademię, a Sowa organizuje konkurs ortograficzny. Efekty - jak można się domyślić - są gorsze niż chęci, ale zapał i dobra zabawa są przecież najważniejsze.

W "Powrocie do Stumilowego Lasu" nie mogło zabraknąć mruczanek i lekko absurdalnego humoru. Książka ma klimat również dzięki ilustracjom Marka Burgessa, wykonanym w stylu Ernesta H. Sheparda. Rysunki są kolorowe, a nie jak w starych wersjach czarno-białe, ale barwy są delikatne, lekko rozmyte, nie biją po oczach intensywnością.

Nowy tytuł o Misiu o Bardzo Małym Rozumku i jego przyjaciołach z pewnością będą chcieli przetestować wielbiciele Puchatka. A nowi czytelnicy najpierw niech sięgną po "Kubusia Puchatka" Milne'a, bo wszystko się zaczęło od tej książki właśnie...

Ewa Skibińska

link


Zobacz także:


Oficjalna, bo zatwierdził ją sam Kubuś Puchatek... Zwabiony plastrem miodu podczas seansu spirytualistycznego ...

dodał: Mądrala, Czwartek, 15 kwietnia 2010 14:51

Ja tam się cieszę z nowej książeczki. Myślę, że autorzy bardzo sie postarali, bo przecież czytelnicy tak zacnej i klasycznej juz bajeczki na pewno są bardzo wybredni.

dodał: daria, Czwartek, 6 maja 2010 00:27

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO
 • Wróble na kuble
 • ryms w empikach
 • Lato Adeli
 • Ryms na Facebook
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Amelia i Kuba
 • Arctic
 • Plasterek