Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Parasol pana Pantalona

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 16 lutego 2015 | kategoria: Nowości, Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (0-3 lata), Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Parasol pana Pantalona"
Zbigniew Dmitroca
ilustr. Marianna Sztyma

"Basia i kask"
Zofia Stanecka
ilustr. Marianna Oklejak

"Marta i zagadkowy pojazd"
Wojciech Widłak
ilustr. Ewa Poklewska-Koziełło

"Człowiek z czerwoną chorągiewką"
Paweł Beręsewicz
ilustr. Tomek Kozłowski

Wydawnictwo Egmont, 2015


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Pan Pantalon jest reporterem, który za wszelką cenę chce dociec prawdy o wydarzeniach w małej miejscowości. Czy mu się to uda?

"Składam zdania" to drugi poziom serii „Czytam sobie”. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek i "h". Duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabizowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Przygody Basi teraz do samodzielnego czytania w serii "Czytam sobie"!

Janek dostał nowy kask. Basia też chciałaby taki mieć. Czy można zrobić kask z doniczki? A z miski? Basia i Misiek Zdzisiek muszą zbadać tę sprawę. „Basia i kask” to debiut Basi w bestsellerowej serii Czytam sobie, która jest przeznaczona do nauki samodzielnego czytania. Prześmieszna opowieść, krótkie, klarowne zdania i piękne ilustracje zachęcają do rozpoczęcia przygody z czytaniem.

"Składam słowa", pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Kolejna przygoda Marty z Ib. Tym razem dziewczynka odkrywa tajemniczy pojazd w pracowni wujka naukowca…

"Składam słowa", pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Fakty o początkach motoryzacji i pierwszych samochodach!

„Człowiek z czerwoną chorągiewką” to opowieść o początkach motoryzacji i pierwszych samochodach. Bohaterem jest kilkuletni chłopiec, którego tata pracuje jako „człowiek z czerwoną chorągiewką” - we wczesnych latach motoryzacji ktoś taki musiał zawsze biec przed pojazdem i ostrzegać przechodniów. Pięknie napisana historia pełna fascynujących detali i uświadamiająca, jak wiele zmieniło się w tej dziedzinie na przestrzeni ostatnich 150 lat.

"Połykam strony" to trzeci poziom serii „Czytam sobie”. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z poważną książką dla dorosłego czytelnika. Duża czcionka ułatwia czytanie dłuższych i bardziej złożonych zdań. Na końcu książeczki znajduje się alfabetyczny słownik trudnych wyrazów. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Plasterek
 • Amelia i Kuba
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • Lato Adeli
 • Arctic
 • ryms w empikach
 • Wróble na kuble