Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua

Autorzy: , dodano Czwartek, 2 października 2014 | kategoria: Nowości, Komiks

"Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua"
scenariusz: Michał Chojnacki
rys. Jakub Grochola
Wydawnictwo Egmont, 2014


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Tomek i Jacek są zwyczajnymi misiami – chodzą do szkoły, grają w piłkę, spotykają się z przyjaciółmi. Kiedy jednak pojadą z rodzicami na wyspę Lua Lua, trafią do miejsca, gdzie nic nie będzie zwyczajne. Wystarczy, że zanurkują w morzu, a znajdą tajemnicze przejście, które zaprowadzi ich do świata na opak...

Autorzy są laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci, ogłoszonego przez Egmont w 2013 roku.

Jak powstał komiks...

"Jestem w Polsce, jednak wróciłem, robię tutaj zlecenia i jakoś sobie radzę". Tak zaczął się mail, który Jakub wysłał do mnie pod koniec grudnia 2013 roku. "Zapomniałem zupełnie o tym konkursie na komiks dla dzieci i nie mam na niego nic. Dałbyś radę coś napisać? Czas tylko do 10 stycznia." Poniżej kilka rysunków, z których jeden przedstawiał misia, nurkującego sobie w masce z rurką na pyszczku. "Może coś Cię zainspiruje".

Kolejny list od Jakuba przyszedł już cztery minuty później, jeszcze zanim otwarłem poprzedni. "Miałem pewien pomysł z tym niedźwiedziem. Coś takiego, że on jest ratownikiem na plaży, postanawia iść ponurkować i znajduje tajemniczą jaskinię. Okazuje, że po drugiej stronie jest taki sam świat, tylko wszystko jest na odwrót. Ale na tym mój pomysł się kończy."

Cóż mogę powiedzieć? To był świetny nurkujący niedźwiedź! I świetny pomysł. Musiałem go rozwinąć. W ten sposób powstał konkursowy "Skarb".

Z Jakubem zrobiliśmy wcześniej na różne konkursy kilkanaście krótkich komiksów. W większości przypadków udawało nam się coś wygrać (talent Jakuba wygrywał, a mnie "się udawało"). Nagrody, dyplomy, satysfakcja. W konkursie im. Janusza Christy też stanęliśmy na podium, jednak tym razem było coś jeszcze – możliwość zrobienia całego albumu. Trzeba było tylko dopisać i dorysować te trzydzieści osiem stron.

Przyznam, że trochę obawialiśmy się terminów narzuconych nam przez Tomasza Kołodziejczaka. Dla mnie wiosna to były ciągłe wyjazdy służbowe, chroniczne zmęczenie i brak czasu na cokolwiek. Pisanie scenariusza jest jednak o wiele mniej pracochłonne niż jego późniejsze rysowanie. A wiedziałem, że Jakub ma dużo na głowie, że oprócz zleceń realizuje różne swoje projekty. Ale udało się. Wszystko zgodnie z planem, choć łatwo nie było. "Czasem w dwa dni rysowałem sześć plansz, a potem robiłem krótką przerwę, bo miałem trochę dość", mówił Jakub, już po oddaniu wszystkich materiałów.

Teraz Tomek i Jacek żyją sobie na planszach, w pełni kolorowi i całkiem włochaci. A ich przygoda na wyspie Lua Lua jest tylko pierwszą, którą chcemy opowiedzieć. Bo od czasu tego grudniowego maila misie zdążyły już całkiem sporo narozrabiać.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • OKO
 • Wróble na kuble
 • Lato Adeli
 • ryms w empikach
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Amelia i Kuba
 • Plasterek
 • Arctic