Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?

Autorzy: , dodano Czwartek, 2 października 2014 | kategoria: Nowości, Komiks

"Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?"
scenariusz: Maciej Kur
rys. Piotr Bednarczyk
Wydawnictwo Egmont, 2014


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Komedia fantasy dla czytelnika w każdym wieku. Małoludy Lil i Put to idealnie dobrany duet - obaj są z wykształcenia darmozjadami, a z profesji nierobami. Przemierzają świat w poszukiwaniu tanich (a najlepiej darmowych) posiłków. Choć niechętni przygodom, mają tendencje do pakowania się w każde niebezpieczeństwo. Czasem ich drogi krzyżują się ze szlakiem czarodziejki Miksja Iskier, będącej bardzo osobliwym stworzeniem.

Naturalnie w komiksie nie brakuje tego, co każda szanująca się opowieść fantasy powinna zawierać: centaurów, smoków, entów, krasnoludów, kotów ani nawet żaboludów.

Autorzy są laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci, ogłoszonego przez Egmont w 2013 roku.

Jak powstał komiks...

Rysownik Piotr Bednarczyk i scenarzysta Maciej Kur poznali się na ASP pod koniec 2012 roku. Piotr nie rysował komiksów od dawna z braku ciekawych scenariuszy, Maciej z kolei miał od lat problem ze znalezieniem rysownika do współpracy, zmartwiony był także brakiem nowych polskich komiksów dziecięcych. Uświadomiwszy tę sytuację Piotrowi postanowili połączyć talenty i stworzyć coś wspólnie. Scenariusz został oparty o opowiadania które Maciej pisał w liceum, choć imiona bohaterów „Lil i Put” były już inwencją zasugerowaną przez Piotra. „Komediowe fantasy” pozwalało pobawić się schematami i klimatami które lubili jednocześnie mieszając je z zupełnie własnymi inwencjami i poczuciem humoru.

Pierwszy odcinek został zakończony na wiosnę, jednak prace nad kolejnym wlokły się niemiłosiernie. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności jesienią odkryli organizowany przez Egmont konkurs imienia Janusza Christy. Nabrawszy dystansu Piotr narysował pierwszy odcinek prawie od zera modyfikując styl jak i wizerunki bohaterów, a Maciej dosmaczył dialogi. Nowa wersja okazała się sukcesem, za co nagrodzona wyróżnieniem i dała motywacje do stworzenia dalszych historii, rozszerzenia opisywanego świata i wprowadzenia zupełnie nowych postaci. Choć autorzy darzą się ogromnym szacunkiem, nigdy nie boją się wylewać nawzajem krytyki, która póki co konstruktywnie wpływa na współprace. Który z nich jest Lilem, a który Putem trudno stwierdzić jednak ich wędrówka dopiero się rozpoczęła i obaj są zgodni, że przemierzą jeszcze wiele szlaków i póki co nie widzą jej końca.

 

 

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • ryms w empikach
 • czaple
 • 12 miesięcy
 • Lato Adeli
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Wróble na kuble
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Arctic
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Żółwik