Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Szkoła kotów. Magiczny prezent

Autorzy: , dodano Czwartek, 22 maja 2014 | kategoria: Nowości, Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Szkoła kotów. Magiczny prezent" t. 2
Kim Jin-kyung
ilustr. Kim Jae-hong
przeł. Edyta Matejko-Paszkowska i Choi Sung Eun (Estera Czoj)
Wydawnictwo Kwiaty Orientu, 2014


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

23 maja 2014 roku ukaże się druga część "Szkoły Kotów", Kim Jin-kyunga – popularnej pięciotomowej serii zapierających dech w piersiach przygód kotów i dzieci w świecie magii, pełnej wątków mitologicznych oraz fantazji zakorzenionych w starożytnej filozofii in i yang.

Część pierwsza - "Tajemnica Kryształowej Groty", która ukazała się w końcu zeszłego roku, już zdobyła serca młodych czytelników. Pozytywne recenzje książki ukazują się na forach internetowych oraz w czasopismach. Poza tym spośród setek książek to właśnie "Szkołę Kotów" wybrano w jednym z polskich gimnazjów jako lekturę szkolną (Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Mińsku Mazowieckim im. Polskiej Macierzy Szkolnej)! Wielkim zainteresowaniem cieszą się także traktujące o książce warsztaty literacko-plastyczne.

Część druga (premiera na Warszawskich Targach Ksiązki 2014) nosi tytuł "Magiczny prezent". Czytelnicy będą mieli okazję poznać Leona - kota norweskiego leśnego i dowiedzieć się kim jest potężny Odyn. Koty zmierzą się z potęgą Ciemności i wcielą w przedstawicieli ginących gatunków. Czy bohaterom uda się jednak rozwikłać zagadkę zawartą w starożytnej przepowiedni? Czy zdążą odnaleźć Kocie Dusze?

Na premierę drugiego tomu przybędzie autor ksiązki – Pan Kim Jin-kyung. Oprócz spotkań w różnych miastach Polski będzie uczestniczył w dwóch spotkaniach na Warszawskich Targach Książki – w sobotę w godzinach 12 00 - 13:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00 - 10:50.

Opis serii

Kiedy koty kończą piętnaście lat, opuszczają dom, w którym mieszkały z ludźmi i wyruszają do Szkoły Kotów. Mają się tam wyuczyć sztuki życia w świecie. W szkole pobierają rozmaite lekcje – w tym magii i historii, oraz uczą się alfabetu ludzi, poznają mowę roślin i zwierząt. Każda z klas ma swoje zadania specjalne.

Uczniowie z klasy Kryształowych Kotów mają strzec magicznego miecza, który posiada moc przezwyciężenia zła. Pewnego dnia dowiadują się, że dawno temu, podczas zaćmienia Słońca Kryształowa Grota, w której mieściła się szkoła, została zaatakowana przez Kotcienie.

Jaką tajemnicę skrywa Kryształowa Grota? Czy uczniom Szkoły Kotów uda się ją odkryć? Czy starożytna przepowiednia się sprawdzi? Kim są Kotcienie? Jaką rolę w starciu z Kotcieniami odegrają dzieci? Jaką tajemnicę noszą w sobie te dzieci?

Zachód ma swojego "Harry’ego Pottera", a Wschód "Szkołę Kotów". Książkę rekomendują koreańskie instytucje edukacyjne. Doceniono ją w Japonii, Chinach, na Tajwanie oraz we Francji, gdzie zdobyła prestiżową nagrodę - Le Prix des Incorruptibles.

Autor Szkoły Kotów – Kim Jin-kyung, to znany w Korei autor książek dla dzieci i poeta, pasjonat mitologii, a przede wszystkim wielki miłośnik kotów. Podobno ukochanej ciężarnej kotce pozwolił okocić się we własnym łóżku. W jednym z wywiadów mówi:

Historia Szkoły Kotów rozpoczęła się od opowieści, którą pocieszałem córki po śmierci naszego kota - Saliksa. Saliks nie umarł, on odszedł, by żyć w świecie przeznaczonym wyłącznie dla kotów. Byłem pod wrażeniem tego, że koty umierają same, w ciszy, że idą tam, gdzie nikt nie zobaczy ich odchodzenia.

A może jednak koty nie umierają, ale idą w inne miejsce, gdzie mogą się uczyć, przeżywać przygody? – pomyślałem wtedy. Wyobraziłem sobie takie miejsce.

Ilustrator Szkoły Kotów – Kim Jae-hong, to uznany i nagradzany w Korei oraz w świecie autor książek i ilustracji (Espace Enfants, Le Prix des Incorruptibles, BIB). Jego credo brzmi: „Natura i człowiek to jedność”.

link


Zobacz także:


Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Wróble na kuble
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • czaple
 • ryms w empikach
 • Arctic
 • Żółwik
 • Ryms na Facebook
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • 12 miesięcy
 • OKO
 • Lato Adeli
 • Ze zwierzyną pod pierzyną