Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie

Autorzy: , dodano Czwartek, 28 kwietnia 2016 | kategoria: Nowości, Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie"
Anna Czerwińska-Rydel
ilustr. Poważne Studio
Wydawnictwo Muchomor, 2014


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"Moc czekolady" to książka o sile wyobraźni i pracowitości trzech pokoleń rodziny Wedlów, którzy z małej cukierni stworzyli nowoczesne czekoladowe imperium. Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz bywali w ich pijalni czekolady, a Zofia Stryjeńska projektowała opakowania wedlowskich słodyczy.

Zapraszamy na porcję pasjonującej historii z dodatkiem kilku smacznych czekoladowych przepisów.

link

Rozdają to za darmo, jak inne reklamy? Chyba nikt rozsądny nie zapłaci za folder reklamowy, żeby indoktrynować dzieci za własne pieniądze.
KSIĄŻKA ZAWIERA LOKOWANIE PRODUKTU!

dodał: Andrzej, Poniedziałek, 31 marca 2014 11:07

A ja z kolei chętnie przeczytam tę książkę, pomimo tego, że ani dzieckiem, ani nastolatką już od dawna nie jestem. Uwielbiam produkty Wedla (oczywiście najbardziej ptasie Mleczko, ostatnio okryłam wersję Biało-Białą), ale byłam też jakis czas temu na zwiedzaniu fabryki Wedla, więc przeczytanie tej ksiązki, będzie jakby kontynuacją poznania historii samej fabryki i rodziny Wedlów :)

dodał: martyna, Środa, 30 kwietnia 2014 15:26

To nie jest żaden folder reklamowy. To naprawdę bardzo fajna książka dla dzieciaków. Dowiedzą się z niej chociażby jak powstaje czekolada :)
Do tego na końcu jest kilka super łatwych i szybkich przepisów, które można wykorzystać :) A przy okazji można dowiedzieć się czegoś o rodzinie Wedlów.

dodał: robi, Piątek, 2 maja 2014 08:44

Pani Ania Czerwińska-Rydel jest autorka wielu biografii. Pisze je z myślą o dzieciach i robi to fantastycznie. Książki sa ciekawe, przenoszą w odległy czasowo świat. sugestywność opisów daje możliwoś "namalowania" miejsc, postaci i uchwyconych chwil. "Moc czekolady" jest genialnia przez ilość ciekawostek i informacji, o których ja jako mama nie miałam pojęcia. Gorąco polecam, bo jest niezwykła, a biografia to kategoria literacka, która samą nazwą może zniechęcić dziecko, a w wydaniu Pani Czerwińskiej-Rydel pochałania do końca.(Trylogia Gdańska o Heweliuszu, Farenheicie, Schopenhauerze; w poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskeij-Curie; Kryształowe odkrycie o prof Czochralskim, Moja babcia kocha Chopina, Fotel czasu o Fredrze etc.) Chylę czoła i czekam na kolejne. :-)

dodał: Daga, Sobota, 10 maja 2014 08:47

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • Arctic
 • Wróble na kuble
 • czaple
 • OKO
 • Lato Adeli
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Żółwik
 • ryms w empikach
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • 12 miesięcy
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej