Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Podróże misia Kazimierza

Autorzy: , dodano Środa, 26 lutego 2014 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Podróże misia Kazimierza"
Paulina Wilk
ilustr. Zosia Dzierżawska
Wydawnictwo Wilk&Król, 2014

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Miś Kazimierz wyrusza w daleką drogę. Po raz pierwszy zobaczy morze, wygłosi też przemówienie na Międzynarodowym Kongresie Zabawek, trafi do świata mody i zdobędzie szczyt w Himalajach. Odwiedzi Hongkong, Paryż, Damaszek i Bombaj. Na rowerze, w samolocie, pociągu, kajaku czy ciężarówce - przemierzy różne kraje, pejzaże i kultury. Pozna zaskakujące obyczaje, niezwykłe smaki i nowych przyjaciół. Cofnie się w czasie o sto lat, a nawet zobaczy przyszłość. Odkryje, że w najdalszą podróż jedzie się bez bagażu. I że warto się zgubić, by poczuć radość podróżowania w nieznane.

Paulina Wilk, autorka głośnych reportażowych „Lalek w ogniu. Opowieści z Indii”, kontynuuje serię bajek dla dzieci i niezupełnie dorosłych. Po świetnie przyjętych przez krytykę i czytelników książkach „Przygodach misia Kazimierza” (2012) i „Lato misia Kazimierza” ukazuje się kolejna część relacjonująca przygody pluszowego mądrali. Ciekawy świata miś pod troskliwą opieką Ani uczy się czerpać radość z podróżowania, nie tylko z dalekich wypraw, ale też wycieczek bliskich czy takich, do których nie trzeba ruszać się z domu ani pakować bagażu. „Podróże misia Kazimierza” to doskonała książka – towarzysz dziecięcych podróży, do czytania w drodze, z przyjacielem czy opiekunem.

Paulina Wilk - pisarka i publicystka, pisze dla dużych i małych. Autorka serii o misiu Kazimierzu. Nagrodzona za reporterski debiut „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii” (2011). Jej najnowsza książka „Znaki szczególne” (2014) to osobista historia dorastania w Polsce po 1989 r.

Zosia Dzierżawska - ilustratorka, autorka powieści graficznych i komiksów. Współtworzy Studio Armad’illo w Mediolanie. Współpracuje z wydawcami książek w Polsce i we Włoszech.

Krótka biografia misia Kazimierza
: Odważny i rezolutny miś, który uciekł z wielkiego sklepu i trafił do domu Ani, samotnej i zapracowanej dziewczyny. Zaprzyjaźnili się i wspólnie uczyli się zaufania i wyrozumiałości. Mały miś pod okiem czułej opiekunki oswajał niesamowity, domowy świat. Od nowo poznanego kolegi, Tadeusza, Kazio przyjmuje zaproszenie na wakacyjny turniej piłkarski i przeprowadza się na lato na drugi koniec miasta, gdzie poznaje nowych przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody. Po wakacjach nabiera ochoty do wielkich podróży.

Opowieści o Kazimierzu możnapoznać na stronie www.miskazimierz.pl, gdzie czeka więcej informacji o bohaterze, książkach, autorkach, a także internetowa księgarnia.

Media o misiu Kazimierzu:

Historia małego misia Kazimierza, który zwiał ze sklepu z zabawkami i znalazł dom u samotnie mieszkającej Ani, ma niedzisiejszy wdzięk opowiastek old fashion. Narracja rozwija się bez pośpiechu, a wszystkie uczucia misia sportretowane zostały z uwagą i empatią. (...) Sympatyczne ilustracje i przyjazny, niewielki format, ciepły tekst. (…)

Joanna Olech, „Tygodnik Powszechny”

Kazimierz to miś kulturalny, do tego nieśmiały, wrażliwy, delikatny. Spodobały mi się spokojne tempo narracji, przekrój zwyczajnych przygód, pewnego rodzaju elegancja i staroświeckość, w które wyposażyła Kazimierza i Anię autorka. Myślę, że mali czytelnicy znajdą przyjemność w lekturze "Przygód misia Kazimierza". Polecam!

Ewa Skibińska, „Ryms”

Bezpretensjonalna narracja ujmuje prostotą i lekkością, misiowe mądrości i opisy doświadczeń bohatera w nienachalny sposób przekazują ważne wartości (przyjaźń, zaufanie, szacunek), a zarazem pełne są ciepłego humoru.

Weronika Kostecka, „Nowe książki”

Książki serii
 „Przygody misia Kazimierza” – premiera: listopad 2012
, „Lato misia Kazimierza” – premiera: maj 2013, 
„Podróże misia Kazimierza” – premiera: luty 2014

Seria bajek o misiu Kazimierzu ukazuje się nakładem Wilk&Król Oficyna Wydawnicza, stworzonej latem 2012 r. przez dwie przyjaciółki: Paulinę Wilk, autorkę książek i reportaży, oraz Annę Król, twórczynię Big Book Festival i Fundacji „Kultura nie boli”, wspierającej promocję literatury oraz wydarzenia kulturalne. 
Seria o misiu Kazimierzu została wydana z wyjątkową starannością i troską. Wszystkie elementy - od stylu ilustracji po rodzaj papieru – zostały wybrane tak, by stworzyć atmosferę spójną z opowieścią o misiu, który sam robi swoje zabawki i lubi rozrywki w stylu retro.

Druk książek został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • Ryms na Facebook
 • Lato Adeli
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Wróble na kuble
 • Żółwik
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • 12 miesięcy
 • czaple
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Arctic