Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Uniwersytet Dziecięcy wyjaśnia tajemnice kosmosu

Autorzy: , dodano Czwartek, 13 lutego 2014 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Uniwersytet Dziecięcy wyjaśnia tajemnice kosmosu"
Ulrich Janssen i Klaus Werner
ilustr. Klaus Ensikat
przeł. Ewa Kopsik i Grażyna Subocz
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2014

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Wszystko, co dzieci chciałyby wiedzieć o kosmosie (i o co wcale nie boją się pytać), w kolejnej książce z serii "Uniwersytet Dziecięcy".

Jeśli sądzicie, że astrofizyka to nauka tylko dla dorosłych, a przestrzeń kosmiczna nie jest odpowiednim miejscem dla dzieci – ta książka wyprowadzi was z błędu. Jej autorzy zabierają młodych czytelników w pasjonującą podróż wśród gwiazd, planet, czarnych dziur i supernowych – a przy okazji odpowiadają na niezliczone trudne pytania:

Czy człowiek poleci kiedyś na Marsa? Skąd się biorą czarne dziury? Dlaczego gwiazdy świecą? Czy można rozciągnąć czas? Dlaczego wszechświat się nie rozpada? Gdzie mieszkają kosmici? ...i wiele, wiele innych.

Seria "Uniwersytet Dziecięcy" jest owocem serii wykładów dla dzieci organizowanych na Uniwersytecie w Tybindze począwszy od 2002 roku. Formuła tych spotkań, podczas których prawdziwi profesorowie odpowiadają na trudne dziecięce pytania, szybko zdobyła ogromną popularność. Eksperyment zapoczątkowany w Tybindze przerodził się w potężny ruch Uniwersytetów Dziecięcych, który święci dziś triumfy na całym świecie – w tym również w Polsce.

Ulrich Janssen (ur. w 1959 r.) – dziennikarz i popularyzator nauki. Razem z Ullą Steuernagel zapoczątkował międzynarodowy ruch Uniwersytetów Dziecięcych, zakładając w 2002 roku pierwszy Uniwersytet Dziecięcy w Tybindze. Ich książki z serii „Uniwersytet Dziecięcy” stały się bestsellerami, były wielokrotnie nagradzane i zostały przetłumaczone na 15 języków.

Prof. dr. Klaus Werner (ur. w 1957 r.) – dyrektor Instytutu Astronomii i Astrofizyki Uniwersytetu w Tybindze. Zajmuje się między innymi badaniem życia gwiazd. W 2003 roku otrzymał nagrodę Uniwersytetu Dziecięcego w Tybindze za osiągnięcia w nauczaniu.

Klaus Ensikat (ur. w 1937 r.) – „niekoronowany król” niemieckiej ilustracji książkowej. Został uhonorowany najważniejszymi międzynarodowymi nagrodami za ilustracje, m.in. przyznawanym przez IBBY medalem im. Hansa Christiana Andersena (najbardziej prestiżowe międzynarodowe odznaczenie za całokształt twórczości ilustratorskiej dla dzieci).

Polecamy również pierwszy tom serii – "Uniwersytet Dziecięcy". W przygotowaniu "Uniwersytet Dziecięcy. Semestr drugi".

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Żółwik
 • Arctic
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • OKO
 • ryms w empikach
 • 12 miesięcy
 • Lato Adeli
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • czaple
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa