Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Zdarzenie nad strumykiem

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 2 grudnia 2013 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Zdarzenie nad strumykiem"
Jakub Żulczyk
ilustr. Agata Bogacka
Bunkier Sztuki, 2013


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"Zdarzenie nad strumykiem" przenosi nas w świat dwójki przyjaciół, Józia – nieustraszonego poszukiwacza czekoladowych skarbów i Misia Zbysia – dzielnego rycerza, uczestnika walk bokserskich. To książka o tym, że dobrze jest mieć przyjaciela, z którym można się czasami ponudzić. Dzięki niej dowiesz się, co jest największym skarbem na świecie.

FRAGMENT:

Całkiem niedawno temu, za jedną górą, a właściwie za niewielkim pagórkiem i jedną rzeką, a właściwie strumykiem, w piękne wiosenne popołudnie dwóch dobrych kolegów leżało na łące, wpatrując się

w niebo i zastanawiając się, czym by tu się zająć, a tak właściwie, czy w ogóle jest sens zajmować się czymkolwiek. Obok nich spokojnie przepływał wspomniany strumyk. Za nim widniał pagórek przykryty żółtą kołdrą kaczeńców, z pojedynczym samotnym drzewem na czubku, z daleka przypominającym zastygłego w rozmyślaniach koszykarza.

O AUTORACH:

Agata Bogacka (ur. 1976). Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jakub Żulczyk (ur. 1983). Pisarz i publicysta. Stypendysta programu Homines Urbani (2009). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O SERII:

Cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i autorek z artystami i artystkami wizualnymi. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picturebooks, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Serię rozpoczęliśmy jesienią 2011 trzema tytułami: "Historia Myszki Franciszki" i "Magiczny Las" autorstwa Magdaleny Stoch z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i Przemysława Czepurko oraz "Przygody Vendetty" Sylwii Chutnik z ilustracjami Mikołaja Małka.

W 2012 w ramach serii ukazały się: "Dziewczynka ze światła" Małgorzaty Rejmer i Joanny Pawlik, "Dzieci z jeziora" Łukasza Orbitowskiego i Olafa Brzeskiego, "Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy" Sławomira Shutego i Agnieszki Piksy oraz "Marcin i pełnia w Zoo" Justyny Bargielskiej i Doroty Buczkowskiej.

W 2013 bajki napisali i zilustrowali dla nas również Szczepan Twardoch i Rafał Bujnowski oraz Joanna Bator i Magdalena Starska.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Wróble na kuble
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Ryms na Facebook
 • czaple
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • 12 miesięcy
 • Żółwik
 • Arctic
 • OKO
 • ryms w empikach