Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Wojna cukierkowa

Autorzy: , dodano Piątek, 3 stycznia 2014 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Wojna cukierkowa"
Brandon Mull
przeł. Rafał Lisowski
Wydawnictwo Wilga, 2013

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Nate ma dziesięć lat. Przed początkiem nowego roku szkolnego wraz z rodzicami przeprowadza się do miasteczka Colson. Zaprzyjaźnia się tam z trójką rówieśników – Trevorem, Gołębiem i Summer – i wstępuje do ich klubu poszukiwaczy przygód. W tym samym czasie przy głównej ulicy zostaje otwarty Słodki Ząbek, nowy sklep ze niezwykłymi słodyczami. Jego właścicielka, pani White, urocza staruszka, chętnie wynagradza dzieci cukierkami w zamian za drobne przysługi. Cukierki okazują się magiczne: pozwalają unosić się w powietrzu, zmieniać wygląd, porażać prądem, przechodzić przez lustra albo wmawiać ludziom dowolne bzdury. Kłopot w tym, że zlecenia pani White stają się coraz bardziej podejrzane. Tymczasem w miasteczku pojawia się stary lodziarz, pan Stott. Słodkości z jego sklepu także mają niezwykłą moc. Dlaczego ci tajemniczy cukiernicy tak nagle pojawili się w Colson? Jakiego skarbu poszukują? Kim jest mężczyzna w płaszczu i fedorze, który śledzi naszych bohaterów? I przede wszystkim: komu można zaufać, a kto ma bardzo niecne zamiary?

Nowa powieść autora bestsellerowego "Baśnioboru" – Brandona Mulla – "Wojna Cukierkowa" – nareszcie ma swoją premierę w Polsce. Pisarz, po raz kolejny zaprasza czytelników do odkrywania sekretów i rozwiązywania tajemniczych zagadek ukrytych w fabule książki. Trzymająca w napięciu od pierwszej strony książka "Wojna Cukierkowa" pełna jest niewyjaśnionych, magicznych zagadek i nurtujących pytań. Dlaczego tajemniczy cukiernicy tak nagle pojawili się w Colson? Jakiego skarbu szukają? Kim jest mężczyzna w płaszczu, który śledzi naszych bohaterów? I przede wszystkim: komu można zaufać, a kto ma niecne zamiary? Odpowiedź znajduje się na kartach tej niezwykłej powieści.

Dodatkowe informacje:

Brandon Mull to amerykański pisarz, autor serii książek fantasy – "Baśniobór", która – znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerowych książek dla dzieci New York Timesa. Do tej pory ukazało się pięć tomów przygód Kendri i Setha, które przyniosły autorowi ogromną popularność na całym świecie. "Wojna Cukierkowa" to nowa propozycja w portfolio pisarza, która ma szansę zdobyć równie duże uznanie wśród najmłodszych.

link

Książka mi się bardzo podobała. Moja córka dostała niedawno na 11 urodziny i ja mam takie zboczenie, że lubię wiedzieć o czym czyta moje dziecko, jeśli nie znam autora, więc wieczorem usiadłam i przeczytałam od deski do deski i to z wielką przyjemnością. Napisana przyjemnym językiem (tu duża zasługa tłumacza;) z ciekawymi postaciami, pobudza wyobraźnię i młodszych i starszych. Tajemnica, magia i przyjaźń, wszystko co potrzeba, żeby książka spodobała się dzieciom.

dodał: Karola, Poniedziałek, 25 listopada 2013 20:08

Bardzo ciekawa książka, szczególnie dla dzieci w wieku 10-11 lat, mój syn lubi inne pozycje tego autora, więc w sumie kupowaliśmy w ciemno i nie zawiedliśmy się. Książkę przeczytał w niecałe 2 tygodnie co jak na niego do dobre tempo :) Polecam!

dodał: Gosia, Wtorek, 3 grudnia 2013 22:19

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Lato Adeli
 • 12 miesięcy
 • czaple
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • Wróble na kuble
 • Arctic
 • OKO
 • ryms w empikach
 • Żółwik