Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Różni, ale tacy sami. Książka o tolerancji

Autorzy: , dodano Czwartek, 3 października 2013 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Różni, ale tacy sami. Książka o tolerancji"
Pernilla Stalfelt
przeł. Iwona Jędrzejewska
Wydawnictwo Czarna Owieczka, 2013

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"Czasami pewnie się dziwisz, kiedy uświadomisz sobie, że nie wszyscy są tacy sami jak ty… Z wrażenia może ci nawet opaść szczęka".

Książka w bardzo trafny i dowcipny sposób omawia podobieństwa i różnice między ludźmi. Czy naprawdę jesteśmy tacy różni? Czy istotnie jest tak, że podobne dzieci bawią się najlepiej? Książka zachęca do przemyśleń i dyskusji nad pojęciami tolerancja, współczucie, współistnienie. A przede wszystkim pokazuje jak nasz lęk przed obcymi zamienić w coś pozytywnego i konstruktywnego, jak innych zapraszać do udziału we wspólnocie zamiast ignorować i odtrącać. Tolerancja nie zawsze jest czymś łatwym. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. I nigdy nie zapominać, że MY + WY + ONI może stać się jednym ogromnym MY, czymś równie wielkim, jak nasza piękna zielono-niebieska planeta. Przemyślenia Pernilli Stalfelt i jej ilustracje są mądre i bardzo osobiste. Nikt tak jak ona nie potrafi poruszać trudnych tematów w tak prosty, zwyczajny, a zarazem lekki sposób. W swojej książce autorka wystawia na próbę nasze uprzedzenia i przesądy i stwarza grunt do wielu zabawnych, interesujących i ważnych dyskusji.

Książka przeznaczona jest dla dzieci od 5 lat.

Na początku roku szkolnego 2012 wszyscy szwedzcy trzecioklasiści (300 tys. uczniów) dostali tę książkę w prezencie.

Pernilla Stalfelt ur. w 1962 roku, wydała już szereg ilustrowanych książek dla dzieci, wśród których szczególnie ważne są „Twoje prawa ważna sprawa”, „Mała książka o miłości”, „Mała książka o kupie”. Wywołały one zachwyt zarówno wśród czytelników jak i w prasie.

W 1997 roku za „Małą książkę o włosach” Pernilla została nagrodzona prestiżowym w Szwecji odznaczeniem Elsy Beskow. W 2001 roku przyznano jej nagrodę za najlepszą książkę dla dzieci, ufundowaną przez dziennik Expressen. 2004 roku autorka otrzymała nagrodę Astrid Lindgren, była również nominowana do prestiżowej nagrody Deutsche Jugendpreis.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • ryms w empikach
 • Amelia i Kuba
 • OKO
 • Lato Adeli
 • Ryms na Facebook
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Plasterek
 • Wróble na kuble
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Arctic