Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Tuwim. Wiersze dla dzieci

Autorzy: , dodano Piątek, 18 października 2013 | kategoria: Nowości, Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Tuwim. Wiersze dla dzieci"
Julian Tuwim
projekty okładek: Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Anna Niemierko, Justyna Wróblewska
ilustr. Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agnieszka Kucharska-Zajkowska, Anna Niemierko, Gosia Urbańska-Macias, Justyna Wróblewska
Wydawnictwo Wytwórnia, 2013 (wyd. III)


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Nowe wydanie wierszy Tuwima wydawnictwa Wytwórnia z pięcioma różnymi okładkami. "Ryms" patronuje.

W galerii prezentujemy okładki wraz z rozkładówkami autorstwa (w kolejności): Anny Niemierko, Marty Ignerskiej, Małgorzaty Gurowskiej, Moniki Hanulak, Justyny Wróblewskiej.

Informacja wydawcy:

Zbiór 28 wierszy dla dzieci Juliana Tuwima. Wszyscy je znamy, mają już 75 lat. W tej książce klasykę poddano interpretacji najmłodszego pokolenia polskich ilustratorek. Pierwsze wydanie w 2007 roku było prawdziwym graficznym przełomem na rynku książek dla dzieci. Do współpracy zaproszono najbardziej utalentowane, ale i debiutujące ilustratorki, których świeża i odważna interpretacja klasyka wywołała rewolucję. Okazało się, że potraktowanie młodego czytelnika jako odbiorcę sztuki jest możliwe i bardzo potrzebne.

To najbardziej obsypana nagrodami książka Wytwórni. W 2008 roku zdobyła jedną z najważniejszych międzynarodowych nagród Bologna Ragazzi Award w kategorii poezja oraz Wyróżnienie Specjalne w konkursie Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2008". W 2009 roku książkę dostrzegło jury Międzynarodowego Biennale Ilustracji w Bratysławie (BIB) przyznając wydawnictwu Wyróżnienie Specjalne.

Edycja 2013 jest wyjątkowa. Nie jest identyczna z poprzednimi wydaniami. Wydarzeniem bez precedensu na naszym rynku jest publikacja zbioru z pięcioma różnymi okładkami, specjalnie zaprojektowanymi przez pięć ilustratorek. Każdy ma szansę wybrać swoją ulubioną!

W uzasadnieniu przyznania Bologna Ragazzi Award:

(...) Ta książka to literacka uczta. Wiersze przechodzą jeden w drugi w płynny i harmonijny sposób, podkreślane przez rozbrykany charakter dynamiki samego tekstu. Skoki, akrobacje i pauzy nadają książce muzycznego wydźwięku. "Tuwim" jest prawdziwym hołdem złożonym światu książek, światu zbudowanego z kroju pisma, znaków, projektów graficznych oraz skrawków ilustracji. W wyniku czego książka tworzy zwartą i poetycką całość.

Zrealizowano na zlecenie Instytutu Książki.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • 12 miesięcy
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Żółwik
 • Lato Adeli
 • Arctic
 • ryms w empikach
 • Wróble na kuble
 • Ryms na Facebook
 • czaple
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej